Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

10 najczęstszych błędów podczas gry Orisą

10 najczęstszych błędów podczas gry Orisą

Orisa jako nowy bohater wciąż jest testowana i udoskonalana. Pojawiają się świeże pomysły i techniki jak nią rozgrywać mecze. Wybraliśmy dla Was 10 najpopularniejszych błędów podczas grania nią.

Gra od dawna potrzebowała nowego tanka. Reinhardt, jako naczelny w tej kwestii, był już tak bardzo oklepany, że gracze zaczynali się nim nudzić. Dodatkowo pojawiły się kolejne postacie z innych klas – brakowało tylko obrońcy. Orisa miała być wielką rewolucją w grze i  zaraz po wprowadzeniu trzeba było przyznać, że każdy chciał nią grać. Niekoniecznie przez to jakie miała umiejętności, albo była łatwa. Chodziło o odświeżenie mety i jakąś zmianę. Niestety, jak to z nowymi bohaterami bywa, wymaga ona czasu i cierpliwości.

Overwatch Central stworzył dla nas listę 10 najpopularniejszych błędów podczas gry Orisą. Należy tu zwrócić uwagę, że chodzi również o błędy współtowarzyszy oraz nasze w walce przeciwko niej. Jest więc to wiedza kompleksowa i warto się zaznajomić z tematem.

Błąd nr 1

Pierwszym podstawowym błędem jest myślenie, że gracze grający nią specjalnie przegrywają grę. Jak już pisaliśmy wcześniej, nowi bohaterowie wymagają ogrania, nie da się tego osiągnąć bez treningów. Często więc gracze testują ją w różnych wariacjach i różnych mapach, ale nie znaczy to, że celowo chcą przegrać. Nierzadko na czacie możemy spotkać się z negatywnymi komentarzami, które bardzo wpływają na morale całego zespołu i doprowadzają do porażki.

Błąd nr 2

Drugi błąd to myślenie, że Orisa jest tankiem podstawowym. Pomimo posiadania bariery, tak jak Reinhardt, nie nadaje się ona w pełni do osłony swej drużyny i pchania ładunków, bądź obrony punktów. Chodzi tu o to, że jej tarcza jest bardzo sytuacyjna i trzeba mądrze ją rozkładać. Dodatkowo jej bardzo słaba mobilność wpływa często na problemy z „pchaniem” drużyny do przodu, tak jak robi to nasz staruszek.

Błąd nr 3

Kolejny błąd został już wspomniany wcześniej – mianowicie nie próbujcie pchać, ani solo walczyć o punkt. Orisa powinna wspierać drugiego tanka typu Winston czy Zaria, lub osłaniać supportów. Kompozycja typu Dive jest w stanie bardzo łatwo minąć Orisę i spowodować spustoszenie w naszych siłach. 

Następna strona »

Skomentuj post i wygrywaj nagrody