Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

5 najczęściej popełnianych błędów w Overwatch

5 najczęściej popełnianych błędów w Overwatch

Na pewno większość z Was miało zagwozdkę „Dlaczego jestem tak nisko w rankingu?”. Przyczyną o dziwo może być nieświadome popełnianie błędów, z których często nawet nie zdajemy sobie sprawy. A jedynie ich eliminacja pozwoli nam czerpać większą satysfakcję z grania w Overwatch.

overwatch-gameplay

Brak komunikacji

Overwatch nie jest grą gdzie wygramy 5vs6. Zdarzy się to może w 0,1% przypadków. Oznacza to, że każdy z graczy musi współpracować, by zwiększyć szansę drużyny na wygraną. Jeśli nie posiadacie mikrofonu lub nie znacie dobrze angielskiego, który jest językiem zazwyczaj używanym w grze, wystarczy że częściej będziemy używać komunikacji klawiszowej tj. pingów. Z własnego doświadczenia, jako iż gram supportem mogę podpowiedzieć, że o wiele łatwiej mi namierzyć rannego kiedy używa wspomnianych wcześniej pingów.

Brak reakcji na skład drużyny przeciwnika

Dotyczy to głównie graczy na pozycji DPS. Mimo tego, że w przeciwnej drużynie jest co najmniej dwóch bohaterów kontrujących naszą postać, rzadko kiedy zmieniamy naszego bohatera, przez co nie możemy w pełni wykorzystać jego potencjału. Stanowi to duże zagrożenie dla pozostałych członków drużyny.

Oczywiście ta zasada nie działa zawsze. Jeśli przeciwnicy mają bardzo dobrego Genjiego świetnym pomysłem będzie wzięcie Winstona nawet jeśli w przeciwnym teamie jest Żniwiarz i Zenyatta.

Źle dobrana kompozycja drużyny

bad-composition

Często już na samym starcie gry zmniejszamy swoją szansę na wygraną przez zły dobór bohaterów. Musimy wiedzieć jaka postać będzie najlepiej pasowała do mapy oraz miała dobrą synergię z bohaterami wybranymi przez innych graczy z naszej drużyny. Przykładem może być sytuacja, gdzie mamy dwóch graczy grających w roli DPS-a, którzy korzystają z Genjiego i Smugi. My jako Tank nie powinniśmy brać wtedy Reinhardta, ponieważ zza naszej tarczy nie będzie miał kto strzelać.

Idealnym wyborem będzie jednak Zarya która nie dość, że może osłonić barierą naszych „flankerów”, nawet gdy będą daleko od niej, ale także dlatego, że jej super zdolność działa na rękę np. Smudze z Bombą Pulsacyjną.

Zamykanie się na jedną role i wchodzenie do kolejki rankingowej

Najczęściej spotykany błąd – szczególnie w niższych rangach. NIGDY ale to nigdy nie powinniśmy grać sami nie znając mechaniki co najmniej dwóch bohaterów każdej roli ( DPS, Tank, Support ). Ważne jest to ze względu na to, że nie wszyscy będą chcieli odstąpić Ci roli, w której czujesz się najlepiej i zostaniesz w sytuacji, w której będziesz musiał zagrać na innej pozycji, by mieć szansę na wygraną. Bez posiadania wiedzy o innych postaciach niestety będzie Ci trudniej dostać się do upragnionego TOP 500 graczy w Europie.

Zwracanie uwagi na czyjąś grę zamiast na swoją

Często można spotkać ludzi którzy wytkną ci każdy Twój błąd mimo, że sami bogami tej gry na pewno nie są. Staraj się nie być jednym z nich. Sam kiedyś nim byłem. Dopóki na magicznej barierze rangi 48 uświadomiłem sobie ” Ej, a może to jednak ze mną jest coś nie tak?” Zacząłem wtedy bardziej zwracać uwagę na swoje błędy niż na to, że nasz kolega z drużyny gra Hanzo i co chwile umiera nie robiąc nic. Nie podniosło to oczywiście nagle mojego Winrate do poziomu Over 9000 ale pozwoliło mniej denerwować się w grze oraz powoli stopniowało wyższą rangą.

Mam nadzieje, że wskazanie Wam tych błędów pomoże w byciu lepszym w Overwatch. Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że dzięki tym radom jestem obecnie w 3200 rankingu sezonu drugiego i nie zamierzam na tym poprzestać. Powodzenia życzę oraz mam nadzieję ,że spotkamy się na polu walki.

Skomentuj post i wygrywaj nagrody