5 rzeczy, których brakuje w Overwatch

5 rzeczy, których brakuje w Overwatch

Pewnie wielu z was grało w inne gry online typu moba czy fps i zapewne w każdej z nich czegoś wam brakowało. My pomyśleliśmy czego tak naprawdę brakuje w Overwatch i sporządziliśmy listę pięciu rzeczy, oto ona:

Potwierdzenie ukarania raportowango gracza

Niejednokrotnie raportując graczy liczymy na to, że spotka ich należyta kara za ich złe zachowanie. Czy nie fajnie byłoby dowiedzieć się o tym, że któryś z graczy, którego zgłosiliśmy został ukarany? Taka opcja jak na razie nie jest dostępna w świecie Overwatch. Jedyna szansa, aby dowiedzieć się o tym to śledzenie profilu tego gracza w grze bądź social media gdzie zapewne podzieli się z innymi, że został ukarany. No ale bez przesady, kto dodaje do znajomych kogoś kto go wkurzył chyba nikt. Przez brak takiego potwierdzenia wielu graczy zastanawia się czy w ogóle warto reportować skoro nie mamy pewności czy ktoś w ogóle to sprawdza.

Tabela wyników

Overwatch jakby nie patrzeć jest grą, której rywalizujemy jako zespół przeciwko drugiemu zespołowi, ale nie oszukujmy się każdy z nas lubi wiedzieć jak wyglądają jego staty na tle innych graczy. Ok to prawda mamy system medalowy i wiemy, że jeżeli mamy złoty medal w eliminacjach to jesteśmy na pierwszym miejscu pod tym względem w zespole, ale wciąż nie wiemy ile ma druga osoba (a przecież może mieć tyle samo i też mieć złoty medal) czy też w końcu jak wyglądają statystyki przeciwników. Blizzard usunął statystyki graczy jeszcze zanim wystartowały beta testy Overwatch tłumacząc tym, że gracze zbyt często zaczną grać indywidualnie, a nie drużynowo. Jednak porównanie się względem innych jest dobrym sposobem na sprawdzenie swoich umiejętności i wskazówką co jeszcze należy poprawić.

Dedykowany tryb obserwatora

Wielu graczy lubi podglądać grę innych i uczyć się nowych zagrań. To prawda w Overwatch jest dostępny tryb obserwatora, ale jednak trochę mu brakuje do ideału. Dla przykładu chcielibyśmy zobaczyć jak inni gracze radzą sobie naszą ulubioną postacią (ofc w moim przypadku będzie to Torbjorn) więc chciałbym mieć możliwość wyszukiwania gier do oglądania, w których ktoś właśnie gra Torbjornem i wcale nie wydziwiamy w tym miejscu takie opcje są dostępne np. w Docie 2. Poza tym w Overwatchu możemy oglądać tylko gry, w której aktualnie są wszyscy gracze w przeciwnym razie guzik “obserwuj” zmieni się na “dołącz do gry”, tym samym nie możemy szukać własnej rozgrywki i oglądać w tym czasie innych graczy, a szkoda.

Rekompensata za Leavera

Wszyscy kochamy uciekinierów, nieprawdaż? Pewnie większość z Was była w podobnej sytuacji i zna to z własnego doświadczenia. Załóżmy sobie, że gramy rozgrywkę w nowym trybie arcadowym 3v3, nasza drużyna wygrywa 2-0 i nagle przeciwny zespół wychodzi, zostajemy sami na placu boju i z naszej praktycznie wygranej gry nic nie dostajemy. W takim przypadku nasze “zwycięstwo” w żaden sposób nie zostanie wynagrodzone, ponieważ nie otrzymamy tutaj wygranej i nie przybliży to nas do następnej skrzyneczki.

Powtórki meczów i ich historia

To jest rzecz, której mi osobiście jako graczowi najbardziej brakuje, ok mamy sekcję “highlights” i “ostatni gracze”, ale nie o to tutaj chodzi. Spójrzmy na przykład na gry typu MOBA. W zasobach tych gier mamy historię ostatnich rozegranych meczy (możemy swobodnie zajrzeć w statystyki rozgrywki, zobaczyć kim graliśmy oraz zawodników i ich statystyki z całego meczu), a jeżeli do tego wszystkiego dodalibyśmy możliwość zapisania powtórki z gry… Czy nie byłby to piękny materiał do analizy? Na szczęście ta funkcjonalność jest już w trakcie prac – ale kiedy ją otrzymamy?

Dajcie znać w sekcji komentarzy co sądzicie o naszych pomysłach i czego tak naprawdę wam najbardziej brakuje w Overwatch.

Kategoria:Aktualności

Komentarze

  • LT

    No z tą historią meczów to jeszcze zapisywanie potg z samego OW, na szczęście mówili że nad tym pracują, fajne byłoby też oglądanie gier rankingowych, oczywiście z kilkumintowym opóźnieniem żeby nie było podpowiadania. Brakuje mi też ustawienia losowej emotki, zagrania meczu, skina (który by sie zmieniał co połowę meczu) z WYBRANYCH a nie wszystkich dostępnych zagrań ;p

Powiązane artykuły