Afera w Overwatch League – kibice zostali wyrzuceni z trybun!

Afera w Overwatch League – kibice zostali wyrzuceni z trybun!

Kibice Overwatch League zostali wyprowadzeni z sali po oskarżeniu o nękanie innych uczestników.

Podczas meczów Overwatch League w niedzielę (17 lutego) doszło do dziwnej sytuacji. Kilka osób zostało wyprowadzonych z Areny Blizzarda.

Według niektórych świadków, w tym dyrektora naczelnego Houston Outlaws – Matta “Flame’a” Rodrigueza, osoby te nękały fanów Houston. Wśród poszkodowanych podobno była także narzeczona Jiriego “Linkzra” Masalina. Oto jego wypowiedź na twitterze:

Obserwowałem jak ludzie zostają wyprowadzeni z Areny Blizzarda. Niektórzy z obecnych tutaj fanów najwyraźniej potraktowali Rok Świni zbyt poważnie.

Miłość i szacunek, Stefi

https://twitter.com/flameIRL/status/1097290970373091329

Narzeczona Linkzra widywana jest na meczach Huston w pierwszym rzędzie, zawsze w koszulce Outlaws. Rozpoznaje ją całkiem spora ilość widzów OWL.

Różne wersje wydarzeń wyrzucenia fanów z meczu Overwatch League

Jednak nie wszystkie raporty z OWL potwierdzają tę wersję zdarzeń. Jedna z osób, które zostały poproszone o wyjście, odrzuca zarzuty nękania. Jej wersję możemy znaleźć w tym poście na reddicie.

“Po pierwsze, nie znałem żadnej z osób, które zostały wyprowadzone. Jestem w LA na dwa tygodnie w ramach stażu i przyszedłem na mecz sam. Siedziałem obok grupy facetów, którzy się znali i najwyraźniej byli razem.

Co spowodowało cały dramat? Faceci obok mnie nie byli bardzo głośni czy wojowniczy. Oni po prostu zachowywali się jak normalni fani sportu, ciesząc się, gdy Huston Outlaws przegrywali walkę, itp. Nie słyszałem nawet żadnego przekleństwa, najgorsze było coś takiego jak “YOU SUCK!”.

Jestem pewny, że te „dziwne” rzeczy nigdy się nie wydarzyły. Nie było żadnej interakcji między dwoma rzędami, żadnych zaczepek między fanami. Nikt nie reagował, do czasu aż przypadkowa dziewczyna (blondynka) odwróciła się i zaczęła krzyczeć na grupę facetów, żeby przeprosili za nękanie (jej? / zespołu?). Widziałem zdjęcia narzeczonej Linkzra, a ta dziewczyna zdecydowanie nie była nią. Szczerze mówiąc nie pamiętam, żeby Stefi w ogóle tam była lub w jakikolwiek sposób się angażowała. Faceci tak naprawdę nie kłócili się z tą dziewczyną, po prostu zaprzeczali zarzutom, a potem zignorowali ją. Dziewczyna wciąż mówiła, że ​​ktoś nazwał ją dziwką, a także wyzywała ich od rasistów.

Po kilku minutach odwróciła się i wszystko wróciło do normy. Dziewczyny wciąż krzyczały, ale chłopaki przystopowali. Myślałem, że to wszystko już się skończyło, ale po zakończeniu gry przyszła grupa pracowników Blizzarda i powiedzieli nam, że musimy zmienić miejsca lub wyjść i skontaktować się z Blizzardem, aby odzyskać pieniądze.

Sądzę, że po prostu założyli, że jestem częścią grupy. Nie chcieli mnie wysłuchać, a ja po prostu wyszedłem, bo nie było już wolnych dobrych miejsc, byłem już trochę zirytowany i zły.”

Inni komentatorzy, którzy twierdzą, że są świadkami wydarzeń na Arenie Blizzarda, również podają podobny opis tego, co widzieli.

Czekamy aż Blizzard oficjalnie wypowie się na temat tego incydentu. Jak na razie pozostają nam tylko relacje uczestników. Jeszcze nie możemy być pewni jaka wersja zdarzeń jest prawdziwa.

Co myślicie o tej sytuacji? Przesada czy jednak nie?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody