Ahuja odchodzi z Blizzarda!

Ahuja odchodzi z Blizzarda!

Stało się! Amrita Ahuja, dyrektor finansowa w Blizzardzie, której zarzuca się zmianę polityki firmy i idei gamingowych odchodzi ze spółki!

Ostatnio dużo dzieje się wewnątrz spółki Blizzard Entertainment. Problemy rozpoczęły się po premierze WoW: Battle for Azeroth, która okazała się być wtórnym produktem, a później było już tylko gorzej. Prezentacja Diablo Immortal, którego fanie raczej się nie spodziewali, nikłe wsparcie dla Diablo 3 z kolejnymi wtórnymi sezonami, odejście od wsparcia ligi HGC w Heroes of the Storm oraz zabranie wielu deweloperów do innych projektów. Dodatkowo przeszacowanie akcji branży IT i gamingowej przeważyły o problemach nie tylko spółki z Kalifornii.

O odejściu Amrity Ahuja z Blizzarda do firmy Square poinformowało CNBC. I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że z Blizzarda w ciągu 3 dni odeszło dwóch CFO!

Sytuacja nie wygląda na ciekawą, ale zastanawiają mnie takie roszady w składzie zarządzającym finansami w spółce. Trzeba powiedzieć sobie szczerze, pojawienie się Amrity Ahuja w Blizzardzie zaczęło sprowadzać spółkę w dół. Gracze zauważyli zmianę kierunku polityki firmy z dostarczania najwyższej jakości produktów w powiększanie ich sprzedaży. Rzecz jasna jest to normalne natomiast nie jest to coś na co liczyli fani firmy, dzięki którym właśnie ta firma tak urosła.

Wczorajszego dnia Teko podesłał mi ciekawą wypowiedź Ś.P. Steve’a Jobsa. Posłuchajcie.

Steve Jobs bardzo dobrze wypunktował dlaczego osoby ze sprzedaży i marketingu nie powinny brać się za wpływanie na to jak ma wyglądać produkt, a produkt nie będzie wiedział jak odpowiednio sprzedać go masom.

I pojawia się arcyważne pytanie. Czy odejście CFO z Blizzarda będzie się wiązało z poprawą sytuacji spółki czy jednak Blizzard w dalszym ciągu będzie popełniał PRowe faux pass. Aktualne wyniki giełdowe pokazują trend utrzymujący się w granicach 46-47$ za akcję, ale przekonamy się o skutkach odejścia Amrity dopiero w poniedziałek po południu kiedy ruszy amerykańska giełda.

Jedno jest pewne, idą zmiany. Ale czy na dobre czy na złe? Jak sądzicie?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody