„Apokalipsa… to ja!” – Wielki powrót Wieprza?

„Apokalipsa… to ja!” – Wielki powrót Wieprza?

Po dłuższym czasie przebywania w cieniu innych bohaterów, Wieprzu zaczyna odzyskiwać swoją dawną sławę! Roadhog to bohater, który z bardzo mocnej pozycji został strącony na samo dno. Liczne zmiany, nerfy i buffy tego bohatera spowodowały, że jego używalność może zostać porównana do paraboli skierowanej ramionami w dół. Ostatnie zmiany zrobiły z niego postać, która może nawet powrócić do mety.

Kto to zrobił? Zespół KongDoo. Team Uncia nie miał wokół siebie tyle hype’u co Panthera w pierwszym sezonie OGN Overwatch APEX. Jednakże udało im się pokonać NRG w grupach, co dało im możliwość zmierzenia się z faworytami, czyli Lunatic-Hai.

Mecz na Numbani był wyjątkowo zaciekły. Lunatic-Hai zbudowało solidną grupę obronną. Szanse przeciwników na wygraną były nikłe. W tym właśnie momencie, Kim „Birdring” Ji – hyuk przypomniał nam jak silną postacią jest Wieprzu. Po mistrzowskim wykonaniu różnych, przemyślanych kombinacji zagrań hakiem, atakach alternatywnych oraz użyciu ulta, Birdring wyeliminował wszystkich swoich przeciwników i doprowadził do wygrania mapy.

Mimo tego, że Roadhog należy do grupy tanków, na pro scenie wykorzystywany był najczęściej jako element ataku. Po zniknięciu tego bohatera z pro sceny, Wieprzu ma szansę powrócić do mety jako silny element ataku i wsparcia.

 

Rola wsparcia

 

Zdaniem Winston’s Lab, na pro scenie dominuje dwóch suportów. Jest to Zenyatta oraz Łaska. Wieprzu jest idealną kontrą oraz dopełnieniem obydwu bohaterów.

W przeszłości, Roadhog potrzebował jednego strzału do wyeliminowania przyciągniętego celu. Po wszystkich zmianach trochę się trochę zmieniło. Obecnie, bohater nadal potrafi wykonać swój „One shot, One kill”, ale czasami zdarza się, że cel może uciec.

W radzeniu sobie z Zenyattą, Roadhog ma jeszcze swoją tajną broń – po pierwsze hak, który potrafi łatwo i szybko wyeliminować tego bohatera wsparcia, ale także potrafi skontrować Transcendencję. Kiedy Zenyatta użyje swojego ulta, ultujący Wieprzu może go odepchnąć na „bezpieczną” odległość, a na niektórych mapach nawet zlikwidować.

Współpraca z Zenyattą może polegać na eliminacji wrogów przy pomocy kuli rozdarcia. Roadhog będzie miał wtedy większą łatwość w zabiciu przeciwnika.

Łaska także stała się łatwym celem dla prosiaka. Po jej reworku, bohaterka podczas używania ulta może być bardzo łatwo przyciągnięta przez Wieprza i zabita. Dzięki temu, że Mercy nie rezuje już obszarowo kilku bohaterów, Roadhog może łatwo ją kontrować. Kolejną rzeczą jest dobra współpraca świniaka z tą bohaterką. Boostująca Mercy przyczyni się do zadania śmiertelnego ataku przyciągniętemu wrogowi, aczkolwiek korzystne jest także samo leczenie bohatera, bo sprawi to, że szybciej naładujemy Walkirię. Wskrzeszenie Wieprza jest także bardzo dobrym wyjściem dla Łaski, ponieważ bohater jest dosyć wytrzymały, zadaje spore obrażenia i ma umiejętność samoleczenia, co pozwoli mu przetrwać na polu bitwy.

Najlepszą obroną jest atak

Jest to bardzo dobra opcja. Wieprzem dobrze jest grać jako tankiem i DPSem. Na ataku można go użyć w bardziej agresywny sposób, przyciągając bohaterów wsparcia oraz DPSów. Zaś na obronie można wykorzystać jego umiejętności defensywne, tzn. wytrzymałość, samoleczenie oraz przyciąganie hakiem, w celu rozbicia zgrupowania wrogów. Jednakże trzeba pamiętać, że Roadhog jest tankiem, czyli powinniśmy nim grać jak tankiem, ale z elementami DPSa.

 

Podsumowując, Wieprzu nadaje się do zestawień z supportami. Bardzo dobrze uzupełnia się z Zenyattą oraz Łaską, ale także jest bardzo dobrą kontrą na tych bohaterów. Jego zadatki na tanka atakująco-obronnego mogą się przyczynić do powrotu na scenę profesjonalną. Ostatnie aktualizacje ze zmianami sprawiają, że bohater ma szansę wrócić do mety, aczkolwiek do tego potrzeba czasu.

 

Dajcie znać co myślicie o Wieprzu i czy lubicie nim grać.

 

 

Źródło: https://dotesports.com/overwatch/a-one-man-apocalypse-the-return-of-roadhog-18204

Skomentuj post i wygrywaj nagrody