Archiwa Overwatch 2019 – Czy Blizzard popisał się w tym roku?

[mashshare]
Archiwa Overwatch 2019 – Czy Blizzard popisał się w tym roku?

Ten długo wyczekiwany event nareszcie rozkręcił się na dobre. Wszystkie teasery podsycały skutecznie naszą ciekawość. Blizzard dodał też całkiem ciekawe skórki. Zobaczyliśmy też nawet nie jedną, a trzy misje fabularne. Ale czy jesteśmy dostatecznie usatysfakcjonowani?

Na początek powiedzmy sobie jasno. Deweloperzy pokazali, że zależy im na fanach wypuszczając nie tylko “Czarne Chmury”, ale też “Odwet” i “Insurekcję”. Miło z ich strony, bo to umożliwiło nowym graczom nadrobić zaległości z zeszłych lat. Ale skupmy się teraz na tym tegorocznym wydarzeniu.

Przegląd misji “Czarne Chmury”:

Już pomińmy ten stresujący moment szybkiego wybierania najlepszego bohatera, bo przecież jak raz się zagra Łaską to świat się zawali… 😉 . Na cutscence widzimi jak pojazd Maximiliena rozbija się koło jednego z ulicznych hangarów. Jako zespół Overwatcha badamy teren i przechodzimy przez garaż na drugą stronę ulicy w pogoni za złoczyńcą. Naszym oczom ukazują się liczni żołnierze Talonu. Niektórzy z bronią krótkiego dystansu stają z nami twarzą w twarz, a inni ostrzeliwują nas z balkonów i innych rusztowań. Po uporaniu się z nimi zauważamy ogromny gmach, który mieliśmy okazję zobaczyć na wycinku z kubańskiej gazety.

Po wejściu do sławnej destylarni rumu robi się trochę trudniej, gdyż tam spotykamy po raz pierwszy wielkiego bossa z ciężką amunicją. Spędzamy trochę czasu na uporaniu się ze wszystkimi przeciwnikami i możemy wreszcie ruszyć dalej. Wychodzimy z fabryki i uwodzi nas widok fortecy na tle sztormu nękającego Havanę.

Celem misji jest dopchanie bezpiecznie ładunku pod drzwi zamku. Oczywiście po drodze spotykamy następne dziesiątki działaczy Szponu. Ich ilość i rodzaj zależy od poziomu trudności wybranego wcześniej. Następuje punkt kulminacyjny. Pokonujemy wszystkich rywali i wysadzamy w powietrze wrota kryjówki Maximiliena. Schwytaliśmy go, a następnie oglądamy cutscenkę, gdzie Doomfist rozmawia z kimś kogo na razie nie znamy. I to tyle.

Opinia społeczności i moje podsumowanie:

Czytając wiele wpisów na najróżniejszych mediach społecznościowych doszedłem do wniosku, iż zdecydowana większość graczy jest trochę rozczarowana. Sam grając odniosłem wrażenie, że wielu rzeczy tu brakuje w porównaniu z zeszłorocznymi eventami.

Po pierwsze nie otrzymaliśmy nic nowego, gdyż Blizzard zaserwował nam tych samych przeciwników co rok temu na Odwecie. Jedyne, co się zmieniło, to mapa.

Nie zapominajmy też, że cała misja trwa o wiele krócej niż poprzednie edycje. Czytając opinie innych osób zauważyłem, że gra wydawała im się nudna i nic szczególnego się nie działo. W kółko tylko zabijanie tych samych rywali, po czym zanim się zorientujemy, następuje ostatnia cutscenka.

We wszystkich teaserach i jakimkolwiek poście mającym związek z Archiwami pojawiał się napis “Chase The truth”. Tyle że tak naprawdę za bardzo nic się nie dowiedzieliśmy. Wręcz przeciwnie. Teraz rozgryzamy nową zagadkę – tożsamość i cel działań tajemniczego omnika, ktory rozmawiał z Doomfitem. Społeczność jest trochę rozczarowana po tych wszystkich teoriach o tym, że dowiemy się o jakimś sekrecie.

Ale poczekajcie. Nie wystawiajmy jeszcze oceny deweloperom za to wydarzenie. To, czy komuś się podobało, to kwestia gustu. Większość uważa misję Archiwów 2019 za rozczarowanie. Ale pamiętajmy też o niesamowitych elementach kosmetycznych. Przecież każdy ma jakąś swoją ulubioną skórkę i bardzo chce ją trafić. Poza tym, Overwatch ma już 3 lata, więc to słaby moment ma olewanie fanów. Może pracują nad czymś większym i nie mieli czasu dopracować tego wydarzenia. Doceniajmy też częstość występowania eventów, bo ja nie znam wielu gier, która wypuszcza coś nowego mniej więcej co 2-3 miesiące. Zazwyczaj te wydarzenia są właśnie udane.

Ja sam uważam, że Insurekcja jest lepsza, ale nie narzekam, bo przecież mogę w nią teraz zagrać jeszcze raz. Każdy wybierze sobie to, co mu się najbardziej podoba.

A Wy co sądzicie o Archiwach 2019?

[mashshare]
Skomentuj post i wygrywaj nagrody