Battle.net Patch 1.7.0 – Głębsza integracja z Facebookiem!

Battle.net Patch 1.7.0 – Głębsza integracja z Facebookiem!

W nocy pojawił się nowy patch – tym razem nie tyle do Overwatch, co do aplikacji Battle.net. Jakie zmiany nas czekają? 

Blizzard nie należy do firm, które zapowiadają patche z dużym wyprzedzeniem, informując co dokładnie się zmieni. Dzięki temu jesteśmy często zaskakiwani nowościami. Dzięki temu nie można im zarzucić, że są nieterminowi. Założenie „jak będzie to będzie” jest dobrą formą i tym razem również zostaliśmy lekko zaskoczeni. To oczywiście nie jest tak, że totalnie nie wiadomo co się stanie. Warto jednak zawsze poczekać na konkretny patch niż snuć domysły. Dziś padło na łatkę do aplikacji Battle.net.

Twórcy już od pewnego czasu stawiają na rozbudowę środowiska graczy w każdej ze swoich produkcji. Proces ten wprowadzał kilka usprawnień, by komunikacja i wspólna gra była prostsza i przyjemniejsza. Dziś kolejny raz zainterweniowali w tej kwestii i rozszerzyli funkcjonalność okna znajomych w aplikacji. Ma to ułatwić zdobywanie nowych znajomych we wszystkich tytułach.

Podstawowym elementem wprowadzonym stała się funkcja „Sugerowani Znajomi”. Na tej liście będą znajdować się gracze, których „znamy” na Facebooku, bądź wpasowują się w kryteria – grają w to samo, bądź są znajomymi naszych znajomych. Jest to prosta i przyjemna funkcja. Ważne jednak jest to, że można ją wyłączyć w ustawieniach prywatności, jeśli będzie nas irytować.

Opis patcha wygląda następująco:

 • Sugerowani Znajomi – jest to opcja, która ma ułatwić odnajdywanie i zawieranie nowych znajomości w całej sieci Battle.net.
  • Wyszukiwarka znajomych z Facebooka – nasza synchronizacja z Facebookiem pozwoli teraz na zapraszanie z listy znajomych, o których nie wiedzieliśmy że grają,
  • Znajomi znajomych – czyli potencjalni znajomi – ludzie, z którymi mamy wspólnych przyjaciół. Będą się oni wyświetlać właśnie jako sugerowani,
  • Ostatnio spotkani w grze – osoby, z którymi graliśmy, czyli na przykład nasza ostatnia drużyna z Overwatch. Na chwilę obecną działa tylko z Diablo, ale planowane jest rozszerzenie do wszystkich gier.
 • Usprawnienie listy znajomych – powstały nowe opcje grupowania i wyświetlania listy.
  • Grający przyjaciele będą teraz wyświetlani na górze, alfabetycznie względem gier w które grają,
  • W końcu będzie można wybrać czy chcemy, by wyświetlał się nam ID gracza czy BattleTag,
  • Będzie można mieć znajomych niezgrupowanych. Obok nich będzie wyświetlać się gwiazdka,
  • Dodano opcję ukrywania prawdziwego nazwiska graczy we wszystkich aplikacjach.
 • Ułatwienie streamu na Facebooku – zmieniono sposób w jaki konto Battle.net łączy się z Facebookiem. Obecnie działa to przez Battle.net Account Manager.
  • Umożliwiono stream bezpośrednio na Facebook, z dowolnego miejsca i urządzenia, na którym jesteśmy zalogowani na nasze konto,
  • Użytkownicy, którzy wcześniej streamowali na Facebooku, będą zmuszeni sparować konta ponownie, by znów mieć tą opcję aktywną.

Naprawiono też problem wyświetlania nazw kategorii w zależności od wybranego regionu. Wyeliminowano również błąd ze znikającymi skrótami klawiszowymi podczas używania komunikatora głosowego. Jak widać, Blizzard wciąż usprawnia wiele elementów. Ciekawe, co nowego wprowadzą w kolejnym patchu.

Skomentuj post i wygrywaj nagrody