Blizzard myśli o płatnych przygodach PvE w Overwatch

Blizzard myśli o płatnych przygodach PvE w Overwatch

Po wprowadzeniu Zemsty Złomensteina, Blizzard otrzymał szereg pozytywnych opinii na temat trybu PvE. Jakiś czas temu zapowiedzieli, że będą starali się dodawać takie tryby podczas wydarzeń sezonowych. Jednak martwią nas plany płatnych dodatków PvE.

Debiut Zemsty Złomensteina odbił się dużym echem w świecie gamingu. Redakcja serwisu IGN postanowiła podczas tegorocznego konwentu BlizzCon porozmawiać z głównym projektantem Overwatch Scottem Mercerem w sprawie kolejnych trybów przygodowych w Overwatch. Scott na pytanie odpowiedział w następujący sposób:

Chciałbym zobaczyć w Overwatch tryb przygodowy nawiązujący formułą do tego co mamy aktualnie w Hearthstone. Gracze mogliby kupować ten tryb bądź zdobywać dostęp do niego za walutę w grze. Pierwszym trybem przygodowym mógłby być rajd na Zakłady Volskay i walka z wielkim mechem dla 3 lub 4 graczy.

Bardzo cieszy nas pomysł stale i regularnie pojawiających się przygód w trybie PvE w Overwatch jednak martwi nas możliwość zakupu takiego trybu. Do tej pory Blizzard zapewniał, że wszelkie DLC dodawane do gry będą bezpłatne. Zmiana polityki firmy mogłaby rozzłościć wielu fanów, którzy poczuliby się oszukani. Rozumiemy jednak, że za pracę należy się wynagrodzenie więc firma dodając takie tryby musiałaby w jakiś sposób sobie to zrekompensować.

Niemniej jednak z chęcią zobaczymy jaką kolejną formułę trybu PvE zobaczymy w Overwatch. Jak sądzicie jakie tryby poza wspomnianym przez Scotta mogłyby znaleźć się w Overwatch?

 

Kategoria:Aktualności, BlizzCon, News

Komentarze

 • rOyalFRosT

  To nie wystarczy już 200 zł wydane na grę?

 • JaPanczyk

  Ale to bzdura jest – w HS wszytsko mozesz kupic za walute w grze lub progres i to wyglada na te sama polityke
  nie siejcie fermentu

  • To nie chodzi o ferment, Blizzard zarzekał się, że wszelkie dodatki i rozwinięcia gry Overwatch będę bezpłatne. Jako klient który kupił m.in. z tego powodu tą produkcję będę się czuć oszukany przez dewelopera. Polityka taka sama ale w OV polityki takiej po prostu najzwyczajniej w świecie nie miało być. I rozumiem to że za te 200 zeta nikt wiecznie nie będzie gry rozwijać, na skrzynkach zarobku wielkiego też nie mają, ale mogli to przemyśleć wcześniej. Sprzedam Ci oprogramowanie i obiecam Ci że kolejne uaktualnienia będziesz mieć za darmo a po roku każę Ci za nie płacić, zadowolony będziesz?
   PS poza tym gra tania nie była jak na to co oferuje zawartością i nie piszcie że masa skórek, graffiti itp to zawartość jakaś cenna. Gry w tym pieniądzach mają kampanie, tu nawet nie ma poczucia podczas grania jakiejkolwiek spójności z tym co przedstawiają animacje czy komiksy. Od strzelanka PvP pięknie wyglądająca z fajnym balansem. Przyjemna gra bo sam się zagrywam ale poczucia imersji z kreowaną fabułą brak :/ a to za 200 zeta to jest stanowczo za mało.

   • JaPanczyk

    Zgadzam się, że gra tania nie była, co więcej poczatkowo byłem abrdzo sceptyczny co do jej kupna, ponieważ nie oferuje żadnego progresu i czegos co sprawia, ze masz ochote w nieskonczonosc grac dalej
    Cale szczescie gra ma fajna spolecznosc i sprawia frajde podczas gry ze znajomymi

    Mi sie ten model podoba, poniewaz sprawia, ze bede mial jakis cel w grze – tutaj odblokowanie trybu PvE, czego mi w tej grze brakuje
    Szcze mam nadzieje, ze bedzie mozliwosc levelowania postaci w jakis sposob podczas gry i zmieni to troche oblicze rozgrywki i poczucia progresu

  • piXel

   @bazgrol:disqus ale jak autor miał inaczej nazwać tego posta :P? Skoro Blizzard planuje płatne PvE i potwierdza to w artykule to dla mnie jest wystarczające. To, że uspokaja, że można to zrobić walutą w grze akurat w tym momencie jest mało istotne dla mnie bo jako osoba, która zapłaciła 200 zł za grę i miałem obiecane darmowe DLC, a teraz mam za nie płacić to jest trochę niehalo.

   W sumie mało istotne też z punktu widzenia posta bo Blizzard mówił – wszystko free, a teraz się okazuje PvE $$$?

 • Lent

  Źródło? Bo to jakaś informacja z dupy

 • Jakub

  Niech zrobią Single Player z dobrą fabułą

Powiązane artykuły