Blizzard odrzuca drafty map na turniejach Overwatch

Blizzard odrzuca drafty map na turniejach Overwatch

Nadchodzą zmiany w sposobie doboru map na turniejach Overwatch organizowanych przy współpracy z Blizzardem. Tym razem to organizatorzy będą sami dobierać mapy i ich kolejność, na których będą grali profesjonaliści.

Blizzard wprowadził niemałe zamieszanie. W przyszłym tygodniu odbędą się dwa ważne wydarzenia Overwatch – MLG Las Vegas oraz IEM Gyeonggi. Początkowo na obu imprezach miał odbyć się draft map. Dla osób, które nie wiedzą czym jest draft map – jest to system polegający na odrzucaniu kolejno map przez obie drużyny i rozegranie meczu na ostatniej mapie, która pozostanie w puli.

Jednak jak się dowiedzieliśmy zarówno na MLG jak i IEM mapy zostały z góry ustalone i nie ma żadnej możliwości aby drużyny mogły je zmienić. Wystosowana została nawet petycja kilku drużyn aby zmienić zasady ustalania map do poszczególnych meczów. Nic z tego. Znaleźliśmy również lakoniczne wyjaśnienie:

Pula map i ich selekcja nie była zgodna ze specyfikacją turniejową firmy Blizzard.

Trzeba przyznać, że jest to bardzo nietypowy sposób na organizację turnieju. Dotychczas w praktycznie każdej grze z określoną pulą map, drużyny same miały możliwość decydowania o tym, na jakiej mapie zagrają. Czy zatem ma to być oszczędność czasu czy być może stoi za tym inna filozofia, która ma zostać połączona z tworzoną właśnie Overwatch League?

Kategoria:eSport, News

Komentarze

Powiązane artykuły