Blizzard poszukuje pracowników do nowego projektu gry FPS

Blizzard poszukuje pracowników do nowego projektu gry FPS

Blizzard Entertainment rozwija się. Tym razem celem spółki z Irvine są inżynierzy oprogramowania dla nowego projektu. Najciekawszy jest fakt, że poszukiwani specjaliści są potrzebni do projektu gry FPS określnej jako “nieogłoszony projekt”.

W jednym z tegorocznych wywiadów Blizzard potwierdził, że non stop pracują nad nowymi projektami. Większość z nich nie dochodzi do skutku ale mają pomysły i w małych zespołach testują rozwiązania, które mogłyby się sprawdzić przy szerszej publiczności. Nowe ogłoszenia o pracę są o tyle ciekawe, że dotyczą silnika first person – co oznacza, że projekt, nad którym pracuje Blizzard ma być osadzony w widoku z pierwszej osoby – identycznie jak w przypadku Overwatch.

Nasuwa się jednak pytanie – co to będzie za projekt i w jakim uniwersum osadzony? Niektórzy sugerują, że być może Blizzard zamierza opracować kampanię dla pojedynczego gracza w Overwatch, inni że być może wskrzeszony zostanie projekt Starcraft: Ghost. Wszystko jednak wskazuje na to, że Blizzard idąc z duchem czasu poświęci się projektom VR. Kierunek w jakim idzie esport mógłby być dobrym polem do przetestowania tej technologii w rozgrywkach turniejowych.

Jakkolwiek będziemy spekulować, raczej szybko nie doczekamy się ogłoszenia tego projektu. Pewnym jest jednak fakt, że Blizzard nie spoczywa na laurach i szuka unikalnych rozwiązań, które pomogą wynieść ich produkty przed szereg. Będziemy Was informowali o szczegółach tego projektu w przyszłości gdy pojawią się nowe informacje.

Kategoria:Aktualności, News
Tagi:,

Komentarze

Powiązane artykuły