Blizzard ukrywa przed nami informacje dotyczące Havany?

[mashshare]
Blizzard ukrywa przed nami informacje dotyczące Havany?

Wczorajszego dnia na PTR pojawiła się nowa mapa, Havana. Fani niemal od razu rozpoczęli eksplorację terenu i wyglada na to, że Blizzard ukrywa przed nami informacje dotyczące może nie tyle mapy co wątku fabularnego gry.

Havana z misji Storm Rising przenosi nas 6 lat wstecz, przed momentem w którym Winston zbiera ponownie ekipę do kupy. Mapa udostępniona na PTR przystosowana do trybu Eskorta ma wprowadzone modyfikacje względem tej z eventu co jest logiczne. Jednak to co jest nielogiczne to fakt, że na mapie na PTR wszystko wygląda jakby zatrzymało się w czasie.

Podczas rozmowy z Teko, przypomniał mi, że mapy w Overwatch, na których rozgrywamy mecze w ramach szybkiej gry czy gier rankingowych zostały przystosowane do teraźniejszości. Oznacza to, że wszystkie elementy znajdujące się na mapie muszą być z godne z aktualnym biegiem fabularnym gry. Havana jest wyjątkiem. Pierwszym najważniejszym argumentem jest fakt, że w garażu w dalszym ciągu znajduje się zniszczona brama i uszkodzony samochód Maximiliena.

Kolejną ciekawą rzeczą jest fakt, że na mapie walają się gazety. Jedna z nich posiada nagłówek “Kiom jest Sektor ZERO?”. Jak pamiętacie ta organizacja terrorystyczna została pokonana i całkowicie zlikwidowana podczas misji Insurekcja. Teoretycznie. Dlaczego zatem pojawia się na mapie? Czyżby miała związek z tajemniczym omnikiem, z którym rozmawiał Doomfist?

Interesujacy jest również wycinek z gazety, informujący o globalnym ataku hakerskim. Jest to kolejny wątek do weryfikacji ale chyba dobrze wiemy, kto za tym stoi prawda ;)? Pytanie czy Sombra była już wtedy w szeregach Szponu czy nie.

Ostatnia rzecz, która mówi mi, że z mapą jest coś nie tak to ukryta apteczka znajdująca się na drodze do ostatniego punktu doprowadzenia ładunku. Jest ona schowana pod głazami co każem i sądzić, że Blizzard albo dodał niedokończoną mapę na PTR albo…po wprowadzeniu na serwery live zobaczymy tam zupełnie coś innego co wywoła kolejną falę spekulacji.

Na Reddicie niektórzy sądzą, że gazeta prezentuje aktualne wydarzenia, które mogą mieć miejsce w teraźniejszości. A to mogłoby potwierdzać, że Sektor ZERO nie został zlikwidowany i po rozpoczęciu współpracy z Doomfistem zaczął prowadzić działania dywersyjne mające na celu wywołanie kolejnego kryzysu. Druga gazeta prezentująca atak  hakerski na drugiej stronie ma wizerunek McCree z mechaniczną ręką. To też niejako potwierdza, że te wydarzenia nie mogły mieć miejsca w przeszłości.

A być może moja teoria jest totalnie z dupy i po prostu Blizzard był tak leniwy i nie zadbał o niektóre detale na mapie 😉

Jak myślicie? Co to wszystko może oznaczać?

[mashshare]
Skomentuj post i wygrywaj nagrody