Blizzard w top spółek dbających o pracowników. Praca u nich to marzenie!

Blizzard w top spółek dbających o pracowników. Praca u nich to marzenie!

Co roku w Stanach Zjednoczonych tworzone są zestawienia firm, które są nabliżej pracowników. Spółka Activision Blizzard trafiła do zestawienia top 50 firm, gdzie dba się o pracowników w sczególny sposób. 

Blizzard co jakiś czas uruchamia akcje charytatywne przeznaczając środki ze zbiórki na szczytne cele. Jedną z ostatnich takich akcji była sprzedaż skórki Goździk dla Łaski. Jednak mało osób wie, że spółka bardzo mocno angażuje się w pomoc weteranom wojennym. Żołnierze, którzy kończą karierę mają bardzo ciężki byt. Activision Blizzard pomaga takim osobom w rozpoczęciu nowego rozdziału w życiu.

Nie bez powodu firma została zanotowana na 24 miejscu czasopisma People wśród firm, którym los pracowników nie jest obojętny. Firma angażuje się w pomoc w powrocie do pracy na pełny etat weteranom. Firma funduje organizacje, które pomagają się “przebranżowić” żołnierzom i wkroczyć w życie z nowymi pomysłami i umiejętnościami. Wedługo oficjalnych informacji firma założyła sobie cel aby pomóc w zdobyciu pracy aż 25 000 weteranom, którzy pracują na niepełny etat lub są całkowicie bezrobotni. Firma nie dość, że osiągnęła ten wynik to mocno go przebiła pomagając aż 40 tysiącom osób.

Jednak to nie jedyna pomoc oferowana przez spółkę. Activision Blizzard bardzo ceni sobie tolerancję i szacunek. W firmie pracują zarówno biali, mulaci, azjaci, hetero i homo, prawicowcy czy lewicowcy. Dlatego też jednym z głównych celów firmy jest pomoc społecznościom, które nie są w wystarczający sposób samodzielne i które nie potrafią się przebić z własnymi potrzebami w tłumie. Blizzard pomaga im dojść do głosu i zdobyć wsparcie, którego potrzebują w wielkim świecie.

Część osób znajduje zatrudnienie bezpośrednio w firmie, a część w spółkach córkach bądź innych branżach, z którymi Blizzard stale współpracuje. Jak widać firma mimo potrzeby osiągania zysku potrafi przeznaczyć środki na pomoc potrzebującym.

Są wśród naszych czytelników osoby, które marzą o pracy w Blizzardzie ;)?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody