Blizzard współpracuje z Marvelem robiąc wspólne wzmianki!

Blizzard współpracuje z Marvelem robiąc wspólne wzmianki!

Marvela nie muszę Wam nawet przedstawiać. Firma, która jest producentem całej serii komiksów, na podstawie których powstały takie kinowe hity jak X-Men, Avengers czy Deadpool zdaje się współpracować z Blizzardem w zakresie smaczków, które możemy dojrzeć zarówno w serialu Agents of S.H.I.E.L.D jak i w samym Overwatch!

Już niejednokrotnie mieliście okazję zobaczyć u nas wpisy o możliwych crossoverach między uniwersami Overwatch i światem komiksów Marvela. Jednak to właśnie w październiku pojawił się pierwszy smaczek, który udowodnił nam, że coś jest na rzeczy. W czwartym sezonie serialu Agenci TARCZY jest z przeciwników tytułowych bohaterów był J.T. James aka Hellfire, który specjalizował się w ładunkach wybuchowych.

Wydawać by się mogło, że to totalny zbieg okoliczności gdyby nie fakt, że scenarzysta Agentów Tarczy Matt Owens potwierdził nawiązanie do Overwatch jak również poinformował o dodatkowych kwestiach, które zostały dodane by nawiązać do Smugi.

I na tym mógłby być koniec gdyby nie jedno z ostatnich wydarzeń w Overwatch – Insurekcja. Wtedy też na King’s Row mieliśmy okazję zobaczyć nowe plakaty przedstawiający film A.I.D.A.

A.I.D.A jest kolejnym z przeciwników Agentów Tarczy, z którym musieli się zmierzyć. W zamyśle miała być jedynie robotem, który miał służyć swoim właścicielom jednak zyskując sztuczną inteligencję zdradziła Agentów Tarczy i z czasem stała się Madam HYDRA.

Co ciekawe na długo przed pojawieniem się Overwatch Agenci Tarczy mieli już agentkę May, która miała przydomek „Kawaleria”. W serialu niejednokrotnie mieliśmy okazję usłyszeć tekst „Kawaleria przybyła”. Czyżby zatem Blizzard już wtedy podjął decyzję by nawiązać do serialu Marvela i nawiązać z firmą współpracę?

Wszystko to może być jedynie spekulacją, jednak czy byłyby to jedynie nerdowskie nawiązania do obu uniwersów czy może rzeczywiście coś jest na rzeczy i firmy wspólnie prowadzą kampanię marketingową promującą w tak subtelny sposób obie produkcje?

Ciekawe z pewnością byłyby skórki Zimowego Żołnierza: 76, Hulkbuserhardta, Hellfire Junkrata i innych.

Sądzicie, że pomysł crossoveru mógłby odnieść sukces w Overwatch?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody