Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Blizzard z największym kryzysem piarowym od nieszczęsnego Diablo Immortal

Blizzard z największym kryzysem piarowym od nieszczęsnego Diablo Immortal

Wczorajsza notka prasowa, która ukazała się na łamach strony Hearthstone wywołala lawinę komentarzy. Blizzard niestety jest znowu w ogromnym kryzysie piarowym od momentu nieszczęsnego Diablo Immortal.

Wydawać by się mogło, że Blizzard odbudowuje powoli zaufanie do wielu graczy. Owszem wiele produkcji nie dostaje tego co fani chcieliby zobaczyć natomiast powolnymi krokami firma zdawała się budować nową przyszłość z kredytem zaufania.

Czytaj więcej:

Niestety wczorajsza notka prasowa dotycząca gracza Hearthstone odbiła się ogromnym echem na całym świecie. Sytuacji nie pomaga fakt, że w sprawę zaangażowali się również kongresmeni stanowi Stanów Zjednoczonych, a to już oznacza, że sprawa poszła na grubo do rządu. Jeden z kongresmenów na swoim Twitterze napisał:

Blizzard pokazuje, że jest gotów poniżyć się byleby tylko zadowolić Komunistyczną Partię Chin

Nie innego zdania są fani, którzy wylewają pomyje na Reddicie. Trzeba również zaznaczyć, że kanał na Reddicie /r/Blizzard został całkiem zablokowany aby uniknąć tysięcy tematów, w których gracze wprost wylewają hejt na firmę z Kalifornii.

Nie do końca jednak wiem jak można byłoby ten problem rozwiązać. Turnieje MUSZĄ być miejscem neutralnym i gracz powinien dostać karę ale wydaje mi się, że gdyby to był po prostu ban na pół roku i mógł zatrzymać swoje pieniądze nie wyniknęłaby z tego tak ogromna afera.

Skomentuj post i wygrywaj nagrody