Blizzard zrobił prezent graczowi i podarował mu 500 loot boxów!

Blizzard zrobił prezent graczowi i podarował mu 500 loot boxów!

Historii takich jak ta nie jest zbyt wiele. Ten gracz miał niebywałe pecha i szczęście jednocześnie, co zakończyło się na szczęście bardzo dobrze.

Wyobraźcie sobie sytuację, kupujecie setki loot boxów i kiedy jesteście już pewni, że zdobyliście już wszystkie możliwe przedmioty, te nagle zaczynają znikać. I nie tylko przedmioty. Z każdym kolejnym dniem zaczęły znikać środki na koncie, aż kwota dochodzi do -42535 kredytów! Taką nieszczęsną sytuację przeżył Kaleptik, który postanowił podzielić się swoją historią na łamach forum Reddit.

Jeszcze zanim doszło do błędu w grze, Kaleptik zdążył odblokować wszystkie przedmioty z letniego wydarzenia Summer Games. Jednak część z nich została znowu zablokowana w momencie gdy na jego koncie losowo zaczęły pojawiać się kolejne loot boxy. Jak sam twierdzi, nie otwierał żadnego aby nie stracić ponownie nagród, które mogłyby być zdublowane w wyniku błędu.

Początkowo dział wsparcia Blizzarda nie był w stanie nic pomóc. Kaleptik został odesłany do Microsoftu, który wedle Blizzarda mógł powodować problem. Niestety również Microsoft stwierdził, ze nie mają kontroli nad serwerami gry i odbili piłeczkę ponownie w stronę Blizzarda.

Kaleptik postanowił podzielić się swoim problemem publicznie i wtedy do akcji wkroczył Araxom – przedstawiciel Customer Service w Blizzardzie. Okazało się, że problem był spowodowany przez Microsoft. Wszystko przez usługę płatności Paypal, która aktywowała się co chwilę wywołując błędy. Okazuje się, że serwery Microsoftu nie odnotowały płatności i próbowały łączyć się z serwerami Paypal przez co powstawały kolejne zapytania o płatności i zwroty.

Mimo, że wina nie leżała po stronie Blizzarda, spółka z Irvine postanowiła rozwiązać problem Kaleptika i dostarczyć mu aż 500 loot boxów, przy czym aż 400 pochodziły z Summer Games.

Zajęło mi aż godzinę i 45 min aby je wszystkie otworzyć ale odzyskałem wszystkie przedmioty, które wcześniej utraciłem z wydarzenia Summer Games.

Blizzard po raz kolejny pokazał, że zależy im na satysfakcji fanów z grania w Overwatch. Pokazali się jeszcze raz z bardzo dobrej strony PRowo co z pewnością pokaże całemu światu gamingowemu, że nie zostawiają fanów bez pomocy. Co prawda po nagłośnieniu sprawy, ale pomogli w kontakcie z Microsoftem, który musiał uporać się z błędem, do którego nie chciał się przyznać. Kaleptik otrzymał właśnie pierwszy świąteczny prezent od Blizzarda!

Kategoria:Aktualności

Komentarze

  • Barszczyqq

    Dobrze że odzyskał stracone przedmioty byłoby naprawdę przykro gdyby np przez 400 skrzynek nie trafił jakiejś kwesti do bohatera 😉

    • siomer

      no raczej 😀 fajnie to Blizzard ogrywa. Naprawdę aż firmę lubi się za takie akcje 🙂

Powiązane artykuły