BlizzCon 2016 – Overwatch Arcade – szczegóły nowych trybów

BlizzCon 2016 – Overwatch Arcade – szczegóły nowych trybów

Overwatch jest aktualnie bardzo ubogi w tryby gry. Poza Szybki grami, Rankedami i Rozróbami Tygodnia gracze sami wymyślali nowe tryby jakimi grali i po cześci wkurzali i trolowali przeciwników bądź sojuszników, którzy nie chcą grać w normalnym trybie. Ale koniec z tym!

Overwatch Arcade ma spełnić oczekiwania najbardziej wymagających graczy. Każdy z nich powinien znaleźć tryb, który spełni jego oczekiwania i który będzie na tyle szalony, aby znaleźli się na niego chętni. System będzie oparty na rozgrywkach 1vs1, 3vs3 oraz 6vs6. Jest to bardzo odważne posunięcie zważywszy na fakt, że Overwatch w swojej podstawowej filozofii uwzględniał teamplay w rozgrywce 6vs6 z respawnami bohaterów zaraz po śmierci. W nowych trybach ma to się zmienić i być może – zmienić dotychczasowe sposoby rozgrywek w Overwatch. I co najważniejsze Overwatch Arcade zastąpi istniejące do tej pory Rozróby Tygodnia.

Tryby Overwatch Arcade

W grze będzie dostępne kilka trybów – każdy dostosowany do indywidualnych potrzeb graczy. I tak oto podczas BlizzCon 2016 zapowiedziano następujące tryby:

 • Mystery Duel – rozgrywka 1vs1. Rozgrywka będzie odbywała się w formacie bo9 czyli do 5 zwycięstw. Każda z rund losuje graczom określone postacie – po obu stronach te same.
 • Elimination Mode – 3vs3 w bo5 (rozgrywany na nowej mapie Ecopoint Antarctica). Gracz wybierając postać nie może jej zmienić do końca rundy. Nie odradzasz się zaraz po śmierci tylko czekasz, aż jedna z drużyn wybije drugą.
 • Mystery Heroes – format podobny do trybu powyżej z tą różnicą, że bohater ma dobieraną losową postać i rozgrywka odbywa się w formie 6vs6.
 • No Limits – w tym trybie będzie można zagrać nawet 6 bohaterami tej samej klasy. Tryb ten pozwoli nam na zagranie dowolną liczą bohaterów w dowolnej kombinacji – czyli tak jak dotychczas to wyglądało w Szybich grach.
 • All Brawls – jak już wspomnieliśmy powyżej Rozróby tygodnia przestaną istnieć w Overwatch, jednak pozostaną w formie All Brawls. W tym trybie arcade gracze co rundę będą grali inny brawl ze wszystkich dotychczas dostępnych. Pojawią się również nowe brawle w tym jeden o chwytliwej nazwie „Charge”, w której wybieramy wyłącznie Lucio i Reinhardta bądź Lucio i Roadhoga (Punkt Studnia na Ilios). Mogą tu powrócić brawle z wydarzeń sezonowych takich jak Lucioball czy Junkenstein Revenge.

Nagrody w Overwatch Arcade

Ale czym byłby Overwatch Arcade gdyby nie możliwość zdobycia Loot Boxów tak uwielbianych przez wszystkich graczy. Za kolejne zwycięstwa w trybach Arcade każdy z graczy będzie mógł dostać Loot Boxy i to nawet 3 w ciągu jednego tygodnia.

Zdobywanie Loot Boxów musimy rozpocząć od rozgrywek. W trybie Arcade co tydzień będziemy musieli rozegrać 9 meczów. Po serii 3 meczów, o ile wygramy wszystkie otrzymamy Loot Box. W ciągu tygodnia można zdobyć 3 skrzynie. Jeśli przegramy nic straconego – wystarczy wygrać kolejny mecz i jeśli mieliście już wcześniej dwa zwycięstwa otrzymacie upragnioną skrzynię. Nie ma ograniczenia w trybach. Możecie zagrać tylko w jednym trybie, a jeśli nudzi Was powtarzalność zaszalejcie we wszystkich możliwych. Po 7 dniach zwycięstwa będą resetowane i Loot Boxy będzie można zacząć zdobywać od nowa.

Premiera Overwatch Arcade

Nowy system będziemy mogli przetestować już w najbliższym tygodniu. Wedle zapowiedzi Blizzarda podczas panelu nowy tryb zobaczymy w poniedziałek lub ewentualnie we wtorek.

Galeria

arcade_ui_02_png_jpgcopy

acrade arcade_2 arcade-no-limits arcade-all-brawls arcade-elimination arcade-mystery-heroes arcade-mystery-duel

Sądzicie, że nowe brawle pozwolą uniknąć trolowania w QMach? Dajcie znać w komentarzach!

Kategoria:Aktualności, BlizzCon, News

Komentarze

 • Jakub Tarkowski

  A co jest złego w trollowaniu casuali?!
  Chcę się pośmiać z ekipą, a nie musieć spieszyć się za jakąś postacią którą chcę pograć!

  • piXel

   I właśnie dlatego dla takich ekip będzie specjalny tryb Arcade. Trolujcie ludzi, którzy próbują Was strolować, a nie osoby, które chcą pograć spokojnie

Powiązane artykuły