Postacie Overwatch

Overwatch to gra bogata w postacie. Firma Blizzard Entertainment co roku prezentuje kolejnych trzech bohaterów, którzy stają w szranki szybkiego drużynowego FPSa. Wszystkie postacie Overwatch można podzielić na 3 podstawowe role: Tank, Natarcie oraz Wsparcie.

Każda z powyższych ról pełni określone funkcji w drużynie. Głównym zadaniem Tanków jest ochrona sojuszników, zadaniem bohaterów Natarcia jest zadawanie jak największych obrażeń jak i flankowanie przeciwników, natomiast postacie Wsparcia służą wzmacnianiem pancerzy, leczeniem czy zwiększaniem szybkości bądź ataku sojuszników.

Tanki w Overwatch

W roli tanków znajdują się herosi, którzy będą odpowiedzialni za otrzymywanie obrażeń oraz chronienie sojuszników tarczami bądź skutecznym przeszkadzaniem przeciwniko blokując wszelkiego rodzaju obrażenia. W Overwatch znajdują się zarówno postacie powolne jak i dynamiczne, które będą odpowiedzialne za odpychanie przeciwników i tzw. harrasowanie ich. Wśród tych postaci można wymienić:

Postacie Natarcia w Overwatch

Aby dobrze sklasyfikować te postacie warto zasięgnąć odrobiny ich historii. Overwatch w pierwszych iteracjach beta testów posiadała dodatkową grupę bohaterów zwanych Obroną. W tym momencie zarówno bohaterowie obrony jak i ataku stanowią jedną grupę postaci Natarcia w Overwatch.

Znajdują się w niej zarówno bohaterowie flankujący jak i statyczni uzależnieni od funkcjonowania np. wieżyczek bądź innych bohaterów w drużynie. Każdy z bohaterów Natarcia ma zupełnie inne umiejętności, które pozwalają im na flankowanie przeciwników bądź ujawnianie ich pozycji czy pozbawianie możliwości używania umiejętności. Wśród tych postaci można wymienić:

Postacie Wsparcia w Overwatch

Jedna z najważniejszych grup postaci Overwatch. W grupie Wsparcia znajdują się bohaterowie, których głównym zadaniem jest leczenie sojuszników, wskrzeszanie ich, przyspieszanie ataku bądź poruszania się jak również wsparcia ich pancerzami i barierami.

Bohaterowie Ci są z reguły zdani na opiekę Tanków bądź postaci Natarcia przez co często stają się celem flankerów drużyny przeciwnej. Jednak dobrze skomponowana drużyna pozwoli ograniczyć tego typu sytuacje do minimum, a gdy wymasteruje się danego bohatera Wsparcia można również samodzielnie się obronić przed napastnikiem. W tej grupie wyróżnić możemy następujących bohaterów:

[table id=2 /]

Skomentuj post i wygrywaj nagrody