Postacie Overwatch

Overwatch to gra bogata w postacie. Firma Blizzard Entertainment co roku prezentuje kolejnych trzech bohaterów, którzy stają w szranki szybkiego drużynowego FPSa. Wszystkie postacie Overwatch można podzielić na 3 podstawowe role: Tank, Natarcie oraz Wsparcie.

Każda z powyższych ról pełni określone funkcji w drużynie. Głównym zadaniem Tanków jest ochrona sojuszników, zadaniem bohaterów Natarcia jest zadawanie jak największych obrażeń jak i flankowanie przeciwników, natomiast postacie Wsparcia służą wzmacnianiem pancerzy, leczeniem czy zwiększaniem szybkości bądź ataku sojuszników.

Tanki w Overwatch

W roli tanków znajdują się herosi, którzy będą odpowiedzialni za otrzymywanie obrażeń oraz chronienie sojuszników tarczami bądź skutecznym przeszkadzaniem przeciwniko blokując wszelkiego rodzaju obrażenia. W Overwatch znajdują się zarówno postacie powolne jak i dynamiczne, które będą odpowiedzialne za odpychanie przeciwników i tzw. harrasowanie ich. Wśród tych postaci można wymienić:

Postacie Natarcia w Overwatch

Aby dobrze sklasyfikować te postacie warto zasięgnąć odrobiny ich historii. Overwatch w pierwszych iteracjach beta testów posiadała dodatkową grupę bohaterów zwanych Obroną. W tym momencie zarówno bohaterowie obrony jak i ataku stanowią jedną grupę postaci Natarcia w Overwatch.

Znajdują się w niej zarówno bohaterowie flankujący jak i statyczni uzależnieni od funkcjonowania np. wieżyczek bądź innych bohaterów w drużynie. Każdy z bohaterów Natarcia ma zupełnie inne umiejętności, które pozwalają im na flankowanie przeciwników bądź ujawnianie ich pozycji czy pozbawianie możliwości używania umiejętności. Wśród tych postaci można wymienić:

Postacie Wsparcia w Overwatch

Jedna z najważniejszych grup postaci Overwatch. W grupie Wsparcia znajdują się bohaterowie, których głównym zadaniem jest leczenie sojuszników, wskrzeszanie ich, przyspieszanie ataku bądź poruszania się jak również wsparcia ich pancerzami i barierami.

Bohaterowie Ci są z reguły zdani na opiekę Tanków bądź postaci Natarcia przez co często stają się celem flankerów drużyny przeciwnej. Jednak dobrze skomponowana drużyna pozwoli ograniczyć tego typu sytuacje do minimum, a gdy wymasteruje się danego bohatera Wsparcia można również samodzielnie się obronić przed napastnikiem. W tej grupie wyróżnić możemy następujących bohaterów:

IkonaNazwa bohateraRola
Lucio Wsparcie
Soldier 76 Ofensywa
Zarya Tank
McCREE Ofensywa
Tracer Ofensywa
Reaper Ofensywa
Widowmaker Obrona
Winston Tank
Pharah Ofensywa
Reinhardt Tank
Symmetra Wsparcie
Torbjörn Obrona
Bastion Obrona
Hanzo Obrona
Mercy Wsparcie
Zenyatta Wsparcie
Roadhog Tank
Junkrat Obrona
Genji Ofensywa
D.Va Tank
Mei Obrona
Ana Wsparcie
Sombra Atak
Skomentuj post i wygrywaj nagrody