Bastion

Bastion
@Bastion
Złożoność

Automaton Oblężniczy Laboratorium TSS E54 Bastion

Bastion to samowystarczalny robot bojowy, którego różne konfiguracje i możliwość samonaprawy powodują, że staje się śmiercionośną bronią dla wszystkich, którzy staną mu naprzeciw.

  • Organizacja: Brak
  • Zajęcie: Automaton Oblężniczy E54
  • Baza: Nieznana
Podstawowe staty
HP: 200
Tarcza: 100
Pancerz: 0
Silny przeciwko
Słaby przeciwko

Informacje ogólne

Bastion jest robotem stworzonym w celu wspomagania misji pokojowych oraz ich obrony. Dzięki unikatowej budowie w krótkim czasie mógł przekonfigurować się w jednostkę szturmową niosącą zniszczenie.

W przeszłości roboty z linii „Bastion” zostały wykorzystane w konflikcie zbrojnym zwanym „kryzysem omnicznym”. Zmuszone zostały przeciwstawić się swoim twórcom stanowiąc trzon szturmowy armii omników. Gdy wojna została już zakończona wszystkie modele jakie były w posiadaniu ludzi zostały doszczętnie zniszczone i po dzień dzisiejszy jedyną rzeczą z jaką się kojarzą jest śmierć i zniszczenie.

Bastion jest najprawdopodobniej ostatnim z istniejących robotów tej serii. Udało mu się przeżyć tylko dzięki uszkodzeniom jakim uległ podczas ostatniej bitwy przeciwko ludzkim twórcom. Przez ponad dekadę leżał pod gołym niebem gdzie stopniowo ulegał rozpadowi. Jednak pewnego dnia jego systemy całkowicie się zresetowały. Bastion pozyskując nową pamięć postanowił oddać się poznawaniu otaczającego go świata.

Mimo pokojowego nastawienia, Bastion w dalszym ciągu potrafi przekonfigurować się w jednostkę szturmową w momentach zagrażających jego życiu. Po kilku takich konfliktach z ludźmi stara się unikać obszarów gdzie mógłby spotkać jakiegokolwiek człowieka.

Umiejętności

Configuration: Assault / Konfiguracja: Zwiad

Tryb szturmowy pozwala Bastionowi zachować pełną mobilność oraz posługiwanie się karabinem maszynowym. Broń ta wystrzeliwuje serię 20 pocisków średniego zasięgu, po czym bohater zmuszony jest przeładować magazynek. Atak skuteczny wobec powolnych jednostek takich jak Winston czy Reinhardt.
Klawisz:

Klawisz: LPM

Configuration: Siege / Konfiguracja: Wartownik

Bastion przekonfiguruje się w tryb oblężniczy wyposażony w karabin gatlinga. Dodatkowo tworzona jest tarcza elektromagnetyczna chroniąca Bastiona w tym trybie. Wystrzeliwuje bardzo szybko 200 pocisków dzięki czemu sieje zniszczenie wśród wrogów. Minusem tego trybu jest bardzo niski stopień, w którego kierunku możemy celować karabinem oraz brak możliwości obracania się.
Klawisz:

Klawisz: LPM

Reconfigure / Rekonfiguracja

Rekonfiguracja jest umiejętnością pozwalająca na szybkie przełączenie pomiędzy konfiguracjami Zwiad i Wartownik. Dzięki tej umiejętności Bastion szybko może przekształcić się w działki i ostrzeliwać bezpiecznie przeciwników jak również szybko zrezygnować z tej konfiguracji gdy wróg znajdzie się za naszymi plecami.
Klawisz:

Klawisz: Shift

Self-Repair / Samonaprawa

Bardzo przydatna umiejętność pozwalająca Bastionowi na samonaprawę. Zaledwie kilka sekund wystarczy aby Bastionowi przywrócić wszystkie punkty życia. Nie warto stosować tej umiejętności w pobliżu pola bitwy ze względu na ryzyko ataku wroga.
Klawisz:

Klawisz: E

Configuration: Tank / Konfiguracja: Czołg

Bastion w ciągu niespełna 2 sekund zmienia się w mobilny czołg, który wystrzeliwuje potężne pociski w swoich wrogów. Wystarczy jeden pocisk aby wróg zaczął wąchać kwiatki od spodu. Umiejętność bardzo przydatna w momencie nacierających na Bastiona grupy wrogów.
Klawisz:

Klawisz: Q

Synergia

[table id=6 /]

Zagrożenia

[table id=21 /]

Gameplay

Galeria

Bastion_Overwatch_001 Bastion_Overwatch_007 Bastion_Overwatch_006 Bastion_Overwatch_005 Bastion_Overwatch_004 Bastion_Overwatch_003 Bastion_Overwatch_002

Ocena bohatera

Melee-focused action games have spent years enacting the fantasy of engaging in armed combat, fortunately sparing us the hours. Fortunately, For Honor comes with a suite of options and modes to get you up to speed in each class relatively quickly.

85%

Gameplay 80%

80% Complete

Graphics 55%

55% Complete

Sounds 32%

32% Complete
Positive:

Stunning action sequences

Nuanced, emotional characters

Gorgeous world, animation

Negative:

Inconsistent cover system

Combat sometimes becomes too chaotic

Fighting against more than one opponent