Bastion

Informacje ogólne

 • Dane: Automaton Oblężniczy Laboratorium TSS E54 Bastion
 • Przynależność: Brak
 • Zajęcie: Automaton Bojowy
 • Baza Operacyjna: Nieznana

HP

300

Informacje ogólne

Bastion jest robotem stworzonym w celu wspomagania misji pokojowych oraz ich obrony. Dzięki unikatowej budowie w krótkim czasie mógł przekonfigurować się w jednostkę szturmową niosącą zniszczenie.

W przeszłości roboty z linii “Bastion” zostały wykorzystane w konflikcie zbrojnym zwanym “kryzysem omnicznym”. Zmuszone zostały przeciwstawić się swoim twórcom stanowiąc trzon szturmowy armii omników. Gdy wojna została już zakończona wszystkie modele jakie były w posiadaniu ludzi zostały doszczętnie zniszczone i po dzień dzisiejszy jedyną rzeczą z jaką się kojarzą jest śmierć i zniszczenie.

Bastion jest najprawdopodobniej ostatnim z istniejących robotów tej serii. Udało mu się przeżyć tylko dzięki uszkodzeniom jakim uległ podczas ostatniej bitwy przeciwko ludzkim twórcom. Przez ponad dekadę leżał pod gołym niebem gdzie stopniowo ulegał rozpadowi. Jednak pewnego dnia jego systemy całkowicie się zresetowały. Bastion pozyskując nową pamięć postanowił oddać się poznawaniu otaczającego go świata.

Mimo pokojowego nastawienia, Bastion w dalszym ciągu potrafi przekonfigurować się w jednostkę szturmową w momentach zagrażających jego życiu. Po kilku takich konfliktach z ludźmi stara się unikać obszarów gdzie mógłby spotkać jakiegokolwiek człowieka.

Umiejętności

Configuration: Assault / Konfiguracja: Zwiad

Configuration Assault Overwatch

Tryb szturmowy pozwala Bastionowi zachować pełną mobilność oraz posługiwanie się karabinem maszynowym. Broń ta wystrzeliwuje serię 20 pocisków średniego zasięgu, po czym bohater zmuszony jest przeładować magazynek. Atak skuteczny wobec powolnych jednostek takich jak Winston czy Reinhardt.

Klawisz: LPM

Configuration: Siege / Konfiguracja: Wartownik

Configuration Siege Overwatch

Bastion przekonfiguruje się w tryb oblężniczy wyposażony w karabin gatlinga. Dodatkowo tworzona jest tarcza elektromagnetyczna chroniąca Bastiona w tym trybie. Wystrzeliwuje bardzo szybko 200 pocisków dzięki czemu sieje zniszczenie wśród wrogów. Minusem tego trybu jest bardzo niski stopień, w którego kierunku możemy celować karabinem oraz brak możliwości obracania się.

Klawisz: LPM

Reconfigure / Rekonfiguracja

Reconfiguration Overwatch

Rekonfiguracja jest umiejętnością pozwalająca na szybkie przełączenie pomiędzy konfiguracjami Zwiad i Wartownik. Dzięki tej umiejętności Bastion szybko może przekształcić się w działki i ostrzeliwać bezpiecznie przeciwników jak również szybko zrezygnować z tej konfiguracji gdy wróg znajdzie się za naszymi plecami.

Klawisz: Shift

Self-Repair / Samonaprawa

Self-repair Overwatch

Bardzo przydatna umiejętność pozwalająca Bastionowi na samonaprawę. Zaledwie kilka sekund wystarczy aby Bastionowi przywrócić wszystkie punkty życia. Nie warto stosować tej umiejętności w pobliżu pola bitwy ze względu na ryzyko ataku wroga.

Klawisz: E

Configuration: Tank / Konfiguracja: Czołg

Configuration Tank Overwatch

Bastion w ciągu niespełna 2 sekund zmienia się w mobilny czołg, który wystrzeliwuje potężne pociski w swoich wrogów. Wystarczy jeden pocisk aby wróg zaczął wąchać kwiatki od spodu. Umiejętność bardzo przydatna w momencie nacierających na Bastiona grupy wrogów.

Klawisz: Q

Synergia

Idealna Overwatch
Dobra Overwatch Overwatch
Średnia Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch
Zła Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch

Zagrożenia

Niskie Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch
Średnie Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch
Duże Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch

Gameplay

Galeria

Bastion_Overwatch_001 Bastion_Overwatch_007 Bastion_Overwatch_006 Bastion_Overwatch_005 Bastion_Overwatch_004 Bastion_Overwatch_003 Bastion_Overwatch_002

Komentarze