D.Va

D.Va
@D.Va
Złożoność

Hana Song

D.Va to dynamiczny tank, który może jednocześnie atakować jak i absorbować obrażenia za pomocą swojej matrycy obronnej.

  • Organizacja: Mobile Exo-Force of the Korean Army
  • Zajęcie: Pro Gamer / Mech Pilot
  • Baza: Busan, Korea Płd.
Podstawowe staty
HP: 400 (150 Pilot)
Tarcza: 200
Pancerz: 0
Silny przeciwko
Słaby przeciwko

Informacje ogólne

D.Va jest byłą zawodniczką Starcrafta, która broni ludzkości korzystając z potężnego mecha

Dwie dekady temu Korea Południowa została zaatakowana przez gigantyczne omnickie monstrum. Kierowało się z głębin Morza Wschodniochińskiego niszcząc nadbrzeżne miasta. Zanim ludzie zdążyli je pokonać dokonało dokliwych zniszczeń i strat w ludziach. Chcąc wybronić się przed kolejnymi atakami, rząd Korei Południowej utworzył oddział opancerzonych dronów zwanych MEKA’mi.

Wkrótce omniczne monstra zaczęły znowu atakować kraj. Co kilka lat wyłaniała się kolejna fala monstrów atakując Koreę i sąsiednie kraje. Omniki po każdej porażce uczyły się na błędach. Wypuszczały coraz straszliwsze monstra z nowymi brońmi i możliwościami. Monstra zawsze były pokonywane i spychane z powrotem do morza jednak nigdy nie udało się żadnego zniszczyć.

Omniki dostosowywały się do warunków wojny i ostatecznie zdołały zakłócić częstotliwości, dzięki którym sterowano dronami zmuszając tym samym aby ludzie pilotowali mechy. W desperacji rząd zwrócił się do społeczności zawodowych graczy, którzy posiadali odpowiedni refleks i intuicję aby ci rozpoczęli trening obsługi ogromnych mechów. W służbie znalazły się gwiazdy sceny eSportowej, a wśród nich Hana “D.Va” Song. Hana jest należy do światowej czołówki i za wszelką cenę dążąca do zwycięstwa.

Według D.Va każda batalia to gra. Dlatego też dostosowuje swój umysł do walki na ogromnej arenie. Gotowa oddać życie za swoich rodaków. Szybko rozpoczeła organizować transmisje z walk z omnikami co przyniosło jej ogromną popularność.

Umiejętności

Fusion Cannons / Działko Fuzyjne

D.va w zasiadając mecha strzela podwójnym działkiem obrotowym krótkiego zasięgu. Dzieki nielimitowanej liczbie pocisków zadaje duże obrażenia każdemu wrogowi, który pojawi się w pobliżu. Użycie działka spowalnia bohaterkę.
Klawisz:

Klawisz: LPM

Boosters / Dopalacze

Dopalacze pozwalają Hanie na latanie mechem za pomocą siły rozpędu silników fuzyjnych. Dzięki tej umiejętności D.Va może przebijać się przez hordy wrogów odrzucając ich na boki.
Klawisz:

Klawisz: Shift

Defense Matrix / Matryca Obronna

Matryca Obronna pozwala na zestrzeliwanie nadlatujących pocisków wrogów. Zapewnia to obronę nie tylko samej bohaterki ale również wszystkich pobliskich sojuszników. Czas odnowienia 10 sekund.
Klawisz:

Klawisz: E

Light Gun / Pistolet Świetlny

Pistolet świetlny jest podstawowym atakiem D.Va kiedy nie dosiada mecha. Pistolet umożliwia walkę na średnim dystansie. W magazynku znajduje się 20 pocisków.
Klawisz:

Klawisz: LPM

Self-Destruct / Samozniszczenie

D.Va szybko katapultuje się z pędzącego w stronę wrogów mecha włączając tryb autodestrukcji. W momencie wbiegnięcia w pobliże wrogów mech wybucha i zadaje ogromne obrażenia obszarowe wszystkim pobliskim przeciwnikom.
Klawisz:

Klawisz: Q

Call Mech / Wezwanie Mecha

D.Va może wezwać mecha, dzięki któremu zwiększa pancerz o 350 punktów i obrażenia zadawane wrogom.
Klawisz:

Klawisz: Q

Synergia

W przyszłości

Zagrożenia

W przyszłości

Gameplay

Galeria

dva1 dva2 dva3

Ocena bohatera

Melee-focused action games have spent years enacting the fantasy of engaging in armed combat, fortunately sparing us the hours. Fortunately, For Honor comes with a suite of options and modes to get you up to speed in each class relatively quickly.

85%

Gameplay 80%

80% Complete

Graphics 55%

55% Complete

Sounds 32%

32% Complete
Positive:

Stunning action sequences

Nuanced, emotional characters

Gorgeous world, animation

Negative:

Inconsistent cover system

Combat sometimes becomes too chaotic

Fighting against more than one opponent

Możliwość komentowania jest wyłączona.