Lucio

Informacje ogólne

 • Dane: Lucio Correia dos Santos
 • Przynależność: Brak
 • Zajęcie: DJ, Bojownik o wolność
 • Baza Operacyjna: Rio de Janeiro, Brazylia

HP

Zarys fabularny

Lucio – gwiazdor muzyki rozywkowej – idol tłumów na całym świecie, który inspiruje swoich fanów do zmian.

Prawdziwe nazwisko bohatera to Lucio Correia dos Santos. Lucio pochodzi z Brazylii gdzie wychowywał się i poznawał uroki muzyki w Rio de Janeiro. Dorastał w czasach zaraz po wojnie omnicznej gdzie mozolnie starano odbudować się cały kraj ze zniszczeń jakich dokonały roboty. Jako główny cel, który postawił sobie Lucio było podniesienie na duchu wszystkich ludzi w Brazyli. Efektem jego działań była muzyka, która sprawiła, że obywatele i jego przyjaciele przestali myśleć o kłopotach. Zaczynał jako uliczny grajek aby po czacie przenieść się do undergroundowych klubów.

Jednak czasy te szybko się zmieniły. W odbudowie pomóc miała Międzynarodowa Korporacja Vishkar, która miała zapewnić odbudowę głównych arterii miejskich w Brazylii. Sama jednak rozpoczęła wprowadzać nowe prawo, które tłumiło wszelkie sprzeciwy społeczeństwa. Wprowadzając godzinę policyjną i zniżając ludzi do taniej siły roboczej zmusili ludzi do buntu.

Lucio, któremu udało się wykraść technologię do rozpędzania zamieszek wykorzystał ją przeciw korporacji i z dnia na dzień stał się bohaterem narodu. Dzięki temu wydarzeniu jego kariera muzyczna poszybowała w górę zdobywając światowe listy przebojów.

Mając w głowie niedawne wydarzenia Lucio postanowił stanać w obronie tych, którzy muszą uginać się przed nieludzkimi korporacjami. Postanowił zmienić świat na lepsze.

Umiejętności

Sonic Amplifier / Wzmacniacz

Sonic Amplifier Lucio Overwatch

Jest to podstawowy atak Lucio. Pod lewym przyciskiem myszki kryje się broń ultradźwiękowa, która może wystrzelić 20 ładunków bez przeładowania. Natomiast pod prawym przyciskiem myszki kryje się broń pozwalająca na odrzucenie wroga. Wykorzystuje 4 ładunki z magazynku. Lucio musi znajdować się w pobliżu wroga aby użyć PPM

Klawisz: LPM / PPM

Crossfade / Przenikanie

Crossfade Lucio Overwatch

Umiejętność ta pozwala Lucio w jednym przypadku uleczyć sojuszniczych bohaterów lub wybierając drugą opcję przyspieszyć ruchy sojuszników. Umiejętność jest bardzo przydatna gdy szybko chcemy dotrzeć do ładunku bądź dokonać standardowego rush'a na wrogów.

Klawisz: Shift

Amp it Up / Potencjometr

Amp it up Lucio Overwatch

Umiejętność wzmacnia jeszcze bardziej działanie umiejętności Crossfade. Dzięki temu jeszcze szybciej uleczymy naszych sojuszników oraz jeszcze szybciej będziemy w stanie dotrzeć w konkretne miejsce na mapie.

Klawisz: E

Sound Barrier / Bariera dźwiękowa

Sound Barrier Lucio Overwatch

Bariera dźwiękowa jest umiejętnością ultymatywną. Tworzy wokół sojuszniczych jednostek barierę dźwiękową, która pochłania obrazenia zadawane przez przeciwników

Klawisz: Q

Wall Ride / Jazda po ścianie

Wall Ride Lucio Overwatch

Umiejętność ta pozwala na przemieszczanie się naszym bohaterem po ścianach budynków. Rozpędzony bohater jest w stanie pokonać przeszkody pokonując je dosłownie bokiem.

Klawisz: Spacja

Synergia

Idealna Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch
Dobra Overwatch
Średnia Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch
Zła Overwatch Overwatch Overwatch

Zagrożenia

Niskie Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch
Średnie Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch
Duże Overwatch Overwatch

Gameplay

Galeria

Lucio_001 Lucio_002 Lucio_003 Lucio_004 Lucio_005 Lucio_006 Lucio_007 Lucio_008 Lucio_009 Lucio_010 Lucio_012

Komentarze