Mercy

Informacje ogólne

 • Dane: Angela Ziegler
 • Przynależność: Overwatch
 • Zajęcie: Lekarz Polowy
 • Baza Operacyjna: Zurych, Szwajcaria

HP

Zarys fabularny

Angela Ziegler jest prawdziwym aniołem stróżem wszystkich, którzy potrzebują medyczne pomocy.

Jest genialnym naukowcem i skuteczną lekarką, która szybko pieła się w kolejnych szczeblach kariery lekarskiej. Już jako młoda lekarka została ordynatorem oddziału chirurgicznego szwajcarskiego szpitalu. Wykorzystując możliwości jakie dało jej stanowisko przyczyniła się do rozwoju nanotechnologii stosowanej, której zadaniem było radykalna poprawa leczenia chorób i urazów.

Swoje zamiłowanie do pomocy słabszym i cierpiącym wyniosła z dzieciństwa. Gdy jej rodzice stracili życie podczas wojny przeciwstawiła się militarnym zapędom, a dzięki Overwatch spełniać się w tym co sprawiało jej radość – leczenie i pomoc poszkodowanym. Jej poświęcenie skutkowało budową kombinezonu “Walkiria”, który pozwalał na bardzo szybką reakcję również na odległość.

Mercy aktualnie pomaga poszkodowanym w konfliktach zbrojnych, w różnych częściach świata.

Umiejętności

Caduceus Staff / Kaduceusz

Caduceus Staff Siege Overwatch

Kaduceusz pod lewym przyciskiem myszki pozwala Mercy na szybkie leczenie sojuszniczego bohatera. Natomiast pod prawym przyciskiem myszki zwiększa obrażenia zadawane przez danego sojusznika.

Klawisz: LPM / PPM

Caduceus Blaster / Blaster

Caduceus Blaster Overwatch

W momencie, gdy Mercy znajduje się w niebezpieczeństwie szybko może zmienić laskę Kaduceusza na Blaster, którym zacznie się bronić przed nacierającymi wrogami. Mercy w jednym magazynku posiada 20 pocisków.

Klawisz: 2 / LPM

Guardian Angel / Anioł Stróż

Guardian Angel Overwatch

Umiejętnośc ta pozwala Mercy szybko znaleźć się w pobliżu sojuszniczego bohatera. Bez względu czy znajduje się na ziemi czy w powietrzu. Bardzo przydatna gdy dany sojusznik potrzebuje pomocy.

Klawisz: Shift

Angelic Descent / Zstąpienie Anioła

Angelic Descent Overwatch

Mercy w momencie zagrożenia może szybko zmienić miejsce swojego położenia. W przypadku spadania z dużej wysokości umiejętność ta pozwala za wyhamowanie i zniwelowanie upadku do płynnego lądowania.

Klawisz: Spacja

Ressurect / Wskrzeszenie

Ressurect Overwatch

Bohaterzy, którzy dopiero co zginęli mają szansę być wskrzeszonym przez umiejętność Mercy. Idealnie sprawdza się w krytycznych sytuacjach gdy wrogowie napierając na naszych bohaterów pozbędą się kilku z nich.

Klawisz: Q

Synergia

Idealna Overwatch Overwatch
Dobra Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch
Średnia Overwatch Overwatch
Zła Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch

Zagrożenia

Niskie Overwatch Overwatch Overwatch
Średnie Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch
Duże Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch

Gameplay

Galeria

Mercy_Overwatch_008 Mercy_Overwatch_007 Mercy_Overwatch_006 Mercy_Overwatch_005 Mercy_Overwatch_004 Mercy_Overwatch_002 Mercy_Overwatch_001

Komentarze

 • Szymas255

  Wait… Od kiedy Mercy to słabe combo z Bastionem?