Reaper

Reaper
@Reaper
Złożoność

Gabriel Reyes

Żniwiarz może przekształcać zadawane obrażenia w punkty HP jak i stać się niewrażliwym na obrażenia pod postacią zjawy.

  • Organizacja: Nieznana
  • Zajęcie: Najemnik
  • Baza: Nieznana
Podstawowe staty
HP: 250
Tarcza: 0
Pancerz: 0
Silny przeciwko
Słaby przeciwko

Zarys fabularny Żniwiarza

Jestem śmiercią…śmierć kroczy wśród nas…To tylko niektóre cytaty, które można przypisać temu tajemniczemu bohaterowi. Reaper / Żniwiarz – bo tak nazywają go wszyscy, którzy mieli okazję go zobaczyć twierdzą, że jest odzianym w czerń terrorystą, który niesie za sobą ból, cierpienie i śmierć.

O Żniwiarzu nie wiadomo praktycznie nic. Jest indywidualistą i najemnikiem, który za odpowiednie pieniądze zrobi wszystko. Bezwzględność i brak współczucia to jego główne cechy. Na przestrzeni wielu lat brał udział w największych konfliktach zbrojnych na świecie. Ale gdy tylko ktoś proponował większą kwotę nie pozostawał wierny żadnym organizacjom ani głoszonym ideałom.

Tym, którym udało się ujść z życiem przy bezpośrednim straciu z Reaperem mawiali, że wszystkie ciała poległe na polu bitwy były pozbawione skóry, doprowadzone w mgnieniu oka to zaawansowanego rozkładu. Stąd też przypuszczenie, że Reaper jest wynikiem nieudanego eksperymentu genetycznego, podczas którego komórki tego wojownika podczas gwałtownego rozkładu bardzo szybko się regenerują.

Osoby, które na bieżąco śledzą poczynania Żniwiarza uważają, że zaczyna polować na wszystkich byłych agentów Overwatch w bardzo dobrze zaplanowany sposób. Widać to szczególnie gdy wykrywają prawidłowości w miejscach, w których się pojawia.

Umiejętności

Hellfire Shotguns / Piekielne Strzelby

Piekielne Strzelby są podstawowym atakiem jakim dysponuje Żniwiarz. Mamy do dyspozycji dwa shotguny, z których możemy wystrzelić po cztery naboje po czym zrzuca broń i wyciąga nowy zestaw shotgunów. Atak ten jest bardzo śmiercionośny i zadaje duże obrażenia wrogom, w których trafimy. Minusem tego ataku jest przymusz wymiany broni co 8 wystrzałów. Wymiana broni trwa mniej więcej 1,5-2 sekund co pozwala wrogom na szybką szarżę lub zbiorowy atak. Jeśli jednak nie zdążą tego zrobić Reaper ponownie będzie mógł zaszaleć.
Klawisz:

Klawisz: LPM

Wraith Form / Postać Upiora

Modyfikacje genetyczne naszego bohatera pozwoliły na opanowanie kilku ciekawych umiejętności. Jedną z nich jest możliwość przemiany w widmowy cień, który mimo widoczności nie otrzymuje żadnych obrażeń. Umiejętność ta może trwać 5 sekund i ponowne użycie umiejętności ograniczone jest przez kolejnych 8 sekund. Minusem tej umiejętności jest brak możliwości atakowania wrogów pod postacią widma.
Klawisz:

Klawisz: Shift

Shadow Step / Krok w Cień

Teleportacja jest marzeniem każdego człowieka. Reaper może swobodnie przemieszczać się z miejsca na miejsce w 4 sekundy. Wystarczy, że oznaczymy określoną lokalizację w zasięgu naszego wzroku i lada moment znajdziemy się w miejscu docelowym. Umiejętność tą możemy używać raz na 10 sekund przy czym teleportację musimy dokonywać w bezpiecznym miejscu ponieważ nie mamy możliwości obronić się przed atakiem wroga.
Klawisz:

Klawisz: E

Death Blossom / Wirująca Śmierć

Wirująca Śmierć jest umiejętnością ultymatywną - jedna z napotężniejszych w grze. Podczas aktywacji umiejętności Reaper wystrzeliwuje we wszystkich kierunkach dziesiątki pocisków ze swoich shotgunów, które zadają obrażenia wszystkim znajdującym się w pobliżu wrogom. Przed umiejętnością mogą wybronić jedynie tarcze elektromagnetyczne Bastiona, Reinhardta czy Torbjorna.
Klawisz:

Klawisz: Q

Synergia

[table id=11 /]

Zagrożenia

[table id=23 /]

Gameplay

Galeria

Overwatch Reaper Screenshot 1 Overwatch Reaper Screenshot 2 Overwatch Reaper Screenshot 3 Overwatch Reaper Screenshot 4 Overwatch Reaper Screenshot 5 Overwatch Reaper Screenshot 6 Overwatch Reaper Screenshot 8 Overwatch Reaper Screenshot 9 Overwatch Reaper Screenshot 10 Overwatch Reaper Screenshot 11 Overwatch Reaper Screenshot 12 Overwatch Reaper Screenshot 13 Overwatch Reaper Screenshot 14

Ocena bohatera

Melee-focused action games have spent years enacting the fantasy of engaging in armed combat, fortunately sparing us the hours. Fortunately, For Honor comes with a suite of options and modes to get you up to speed in each class relatively quickly.

85%

Gameplay 80%

80% Complete

Graphics 55%

55% Complete

Sounds 32%

32% Complete
Positive:

Stunning action sequences

Nuanced, emotional characters

Gorgeous world, animation

Negative:

Inconsistent cover system

Combat sometimes becomes too chaotic

Fighting against more than one opponent