Torbjörn

Torbjörn
@Torbjörn
Złożoność

Torbjörn Lindholm

Torbjorn to idealny obrońca, który w swoim arsenale posiada wieżyczkę i możliwość samoistnego zwiększenia szybkości ataku, ruchu i przeładowania.

  • Organizacja: Overwatch
  • Zajęcie: Projektant uzbrojenia
  • Baza: Göteborg, Szwecja
Podstawowe staty
HP: 200
Tarcza: 0
Pancerz: 0
Silny przeciwko
Słaby przeciwko

Torbjörn – zarys fabularny

Torbjörn Lindholm stał na czele inżynierów wspierających swoimi umiejętnościami Overwatch. To dzięki niemu Overwatch mogło pochwalić się jednym z najbardziej zaawansowanych arsenałów wojennych na świecie.

Jeszcze przed nastaniem kryzysu omnicznego Torbjörn był poważanym projektantem systemów zbrojeniowych. Widział również jakie zagrożenie niesie za sobą broń dlatego współpracował wyłącznie w celu szerzenia pokoju na świecie. Jednak jego pracodawcy postanowili wdrożyć jego projektom sztuczną inteligencję.

Będąc przeciwnikiem takiego rozwiązania nie miał jednak nic do gadania, a jego największe obawy stały się rzeczywistością. Sztuczna inteligencja zwróciła się przeciw swoim twórcom i w taki oto sposób rozpoczął się kryzys omniczny. Aby powstrzymać rzeź Torbjörn wstąpił do Overwatch, gdzie znalazł się w pierwotnej grupie szturmowej. Dzięki jego wynalazkom w bardzo wielu bitwach udało się odeprzeć ataki robotów by ostatecznie zakończyć kryzys.

Po kryzysie Torbjörn wstąpił do organizacji Overwatch by dalej rozwijać technologie w pokojowych celach. Jednak po rozwiązaniu organizacji wiele jego wynalazków znalazło się w niepowołanych rękach. Czując się odpowiedzialnym za swoje dzieła postanowił, że nie dopuści by niewinnym stała się krzywda.

Umiejętności

Rivet Gun / Nitownica

Rivet Gun jest podstawowym atakiem Torbjorna. Wystrzeliwuje pojedyncze pociski nitowe w stronę wrogów. Różni się od pozostałych broni tym, że pociski mają trajektorję opadającą co pozwala niekiedy na ciekawe rozwiązania ostrzeliwania. Pod lewym przyciskiem myszki broń wystrzeliwuje pojedyncze ładunki natomiast pod prawym przyciskiem myszki wystrzeliwuje ładunek 5 nitów. W magazynku mieści się 18 pocisków.
Klawisz:

Klawisz: LPM / PPM

Forge Hammer / Młot Kowalski

Młot kowalski jest umiejętnością wykorzystywaną podczas Bodowy Wieżyczki oraz w trybie Przegrzania. Za pomocą młota kowalskiego zbudujemy i naprawimy każdą postawioną przez nas wieżyczkę. Tryb ten działa na zmianę z Rivet Gun.
Klawisz:

Klawisz: 2

Build Turret / Budowa Wieżyczki

Torbjorn ma możliwość budowy potężnej wieżyczki, która atakuje zarównoe cele naziemne jak i te w powietrzu. Czas budowy jednej wieżyczki wynosi 12 sekund natomiast czas odnowienia wynosi 8 sekund. Wieżyczka posiada kilka poziomów ulepszeń, które Torbjorn może zastosować podczas rozbudowy
Klawisz:

Klawisz: Shift

Armor Pack / Wykucie Pancerza

Torbjorn wyrzuca przed siebie pancerz, który może zabrać sam lub umożliwić jego odbiór sojusznikom, dzięki czemu obniża obrażenia zadawane przez przeciwników. Umiejętność bardzo przydatna w całym etapie gry. Czas odnowienia 6 sekund
Klawisz:

Klawisz: E

Molten Core / Przegrzanie

Dzięki umiejętności Molten Core Torbjorn buduje wieżyczki zdecydowanie szybciej, co pozwala na zbudowanie jej w najwyższym poziomie siejąc zniszczenie w szeregach wroga. Czas trwania 12 sekund
Klawisz:

Klawisz: LPM

Synergia

[table id=15 /]

Zagrożenia

[table id=27 /]

Gameplay

Galeria

Torbj_rn_Overwatch_007 Torbj_rn_Overwatch_004 Torbj_rn_Overwatch_003 Torbj_rn_Overwatch_002 Torbj_rn_Overwatch_001

Ocena bohatera

Melee-focused action games have spent years enacting the fantasy of engaging in armed combat, fortunately sparing us the hours. Fortunately, For Honor comes with a suite of options and modes to get you up to speed in each class relatively quickly.

85%

Gameplay 80%

80% Complete

Graphics 55%

55% Complete

Sounds 32%

32% Complete
Positive:

Stunning action sequences

Nuanced, emotional characters

Gorgeous world, animation

Negative:

Inconsistent cover system

Combat sometimes becomes too chaotic

Fighting against more than one opponent