Widowmaker

Informacje ogólne

 • Dane: Amélie Lacroix
 • Przynależność: Szpon
 • Zajęcie: Zabójczyni
 • Baza Operacyjna: Annecy, Francja

HP

Zarys fabularny Widowmaker

Wdowa to bezlistosna zabójczyni, która bez zająknięcia zabija na zlecenie ogranizacji Szpon, nie odczuwając przy tym żadnych emocji. Widowmaker była żoną Gerarda Lacroix – dowódcy specjalnego zespołu Overwatch, eliminującego terrorystów z organizacji Szpon. Terroryści widząc problemy z Gerardem, porwali jego żonę poddając ją przeprogramowaniu neuronalnemu – procesowi, podczas którego złamali ją i zabrali resztki osobowości, tworząc agenta bez uczuć – idealną broń do zabijania.

Gdy Overwatch odbiło Amelię wszyscy sądzili, że problem porwania można oficjalnie zamknąć. Do czasu, gdy zabiła swojego męża podczas snu i powróciła do terrorystów. Po morderstwie Szpon rozpoczął długie szkolenie agentki, w którym Wdowa podnosiła swoje umiejętności wywiadowcze. Zmodyfikowano również jej ciało spowalniając pracę jej serca, czego efektem jest jej sina skóra i brak emocji. Dziś służąc dowództwu Szponu wyrusza na najtrudniejsze misje, z których zawsze wraca jako zwyciężczyni.

Umiejętności

Widow Kiss / Pocałunek Wdowy

Widow Kiss Overwatch

Pocałunek Wdowy jest podstawowym atakiem Widowmaker. Wdowa za pomocą magazynku zawierającego 30 naboi ma możliwość usuwania przeciwników z bardzo dużej odległości przy pomocy karabinu snajperskiego. A gdy przeciwnik znajdzie się blisko, szybko przełączyć w tryb karabinu maszynowego.

Klawisz: LPM /PPM

Grappling Hook / Kotwiczka

Grappling Hook Overwatch

Wdowa za pomocą kotwicy może szybko przmieszczać się na wyższe poziomy budynków. Wypuszcza kotwicę, która zahaczając o wskazane miejsce przenosi Wdowę, co pozwala jej na obranie odpowiedniego punktu kampienia lub ucieczki przed atakującym wrogiem. Czas odnowienia 12 sekund.

Klawisz: Shift

Venom Mine / Jadowita Mina

Venom Mine Overwatch

Wdowa wyrzuca w określone miejsce minę, która wybucha chmurą trującego gazu gdy w pobliżu znajdzie się przeciwnik. Umiejętność bardzo dobra w bardzo ruchliwych miejscach i wąskich przejściach. Czas odnowienia 15 sekund.

Klawisz: E

Infra Sight / Infrawizja

Infra Sight Overwatch

Dzięki infrawizji Wdowa ma możliwość podglądu przeciwników znajdujących się za ścianami. Umiejętność ultymatywna, która pozwala na widok przeciwników również wszystkim sojusznikom.

Klawisz: Q

Synergia

Idealna Overwatch Overwatch
Dobra Overwatch
Średnia Overwatch Overwatch Overwatch
Zła Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch

Zagrożenia

Niskie Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch
Średnie Overwatch Overwatch Overwatch
Duże Overwatch Overwatch Overwatch

Gameplay

Galeria

Widowmaker_Overwatch_007 Widowmaker_Overwatch_006 Widowmaker_Overwatch_005 Widowmaker_Overwatch_004 Widowmaker_Overwatch_003 Widowmaker_Overwatch_002 Widowmaker_Overwatch_001

Komentarze