Zenyatta

Zenyatta
@Zenyatta
Złożoność

Tekarta Zenyatta

Zenyatta dzięki kulom harmonii i rozdarcia jest w stanie jednocześnie leczyć sojuszników i osłabiać przeciwników.

 • Organizacja: Były Mnich
 • Zajęcie: Awanturnik
 • Baza: Szambala, Nepal
Podstawowe staty
HP: 50
Tarcza: 0
Pancerz: 150
Silny przeciwko
Słaby przeciwko

Zenyatta – zarys fabularny

Zenyatta podobnie jak Bastion jest omnikiem – robotem, który na zlecenie ludzi otrzymał sztuczną inteligencję. Jednak Zenyatta był inny od pozostałych robotów. Jest omnickim mnichem, który poszukuje duchowego oświecenia.

Po kryzisie omniczynym wiele robotów wygnanych z terenów ludzi doświadczyli duchowego przebudzenia. Ich zaprogramowane role zystały wyparte przez oświecony umysł. Założyli wspólnotę klasztorną w Himalajach po czym na wiele lat poświęcili się medytacjom. Ostatecznie doszli do wniosku, że nie są tylko sztucznym tworem, a istotami posiadającym duszę.

Za główny cel postawili sobie naprawienie ran jakich dokonali wraz z pozostałymi robotami na ludzkości. Pod wodzą Tekarta Mondatta szerzą pokój i harmonię współistnienia ludzi i robotów na całym świecie. Jednak zamiast utrzymywać się w duchowym męczeństwie zakon stał się celebryckim bytem dla mediów.

Zenyatta będąc jednym z mnichów sprzeciwił się kierunkowi w jakim zmierza zakon i postanowił opuścić klasztor by samodzielnie pomagać tym których napotka na swej drodze.

Umiejętności

Orb of Destruction / Kula Zniszczenia

Kula Zniszczenia jest podstawowym atakiem Zenyatty. W jednym przeładowaniu znajduje się 20 pocisków. Pod lewym przyciskiem myszki wystrzeliwuje pojedyncze pociski natomiast pod prawym przyciskiem po załadowaniu wystrzeliwuje salwę 5 pocisków.
Klawisz:

Klawisz: LPM

Orb of Harmony/ Kula Harmonii

Rzucając kulę w kierunku sojusznika zapewniając mu stałe leczenie podczas rozgrywki. Zenyatta musi pozostać przy życiu aby sojusznik był leczony cały czas.
Klawisz:

Klawisz: Shift

Orb of Discord / Kula Rozdarcia

Zenyatta rzuca w kierunku przeciwnika kulę, która obniża jego obronę i zwiększa otrzymywane obrażenia przez cały czas gdy żyje Zenyatta. Umiejętność skuteczna tylko wobec jednego przeciwnika jednocześnie.
Klawisz:

Klawisz: E

Transcendence / Transcendencja

Zenyatta przechodzi na wyższy stopień egzystencji dzięki czemu tymczasowo staje się odporny na wszelkie obrażenia. Leczy również wszystkich pobliskich sojuszników.
Klawisz:

Klawisz: Q

Synergia

[table id=20 /]

Zagrożenia

[table id=32 /]

Gameplay

Galeria

Zenyatta_Overwatch_012 Zenyatta_Overwatch_011 Zenyatta_Overwatch_010 Zenyatta_Overwatch_009 Zenyatta_Overwatch_008 Zenyatta_Overwatch_006 Zenyatta_Overwatch_005 Zenyatta_Overwatch_004 Zenyatta_Overwatch_003 Zenyatta_Overwatch_002 Zenyatta_Overwatch_001

  Ocena bohatera

  Melee-focused action games have spent years enacting the fantasy of engaging in armed combat, fortunately sparing us the hours. Fortunately, For Honor comes with a suite of options and modes to get you up to speed in each class relatively quickly.

  85%

  Gameplay 80%

  80% Complete

  Graphics 55%

  55% Complete

  Sounds 32%

  32% Complete
  Positive:

  Stunning action sequences

  Nuanced, emotional characters

  Gorgeous world, animation

  Negative:

  Inconsistent cover system

  Combat sometimes becomes too chaotic

  Fighting against more than one opponent