Zenyatta

Informacje ogólne

 • Dane: Tekarta Zenyatta
 • Przynależność: Były Mnich
 • Zajęcie: Awanturnik
 • Baza Operacyjna: Szambala, Nepal

HP

Zenyatta – zarys fabularny

Zenyatta podobnie jak Bastion jest omnikiem – robotem, który na zlecenie ludzi otrzymał sztuczną inteligencję. Jednak Zenyatta był inny od pozostałych robotów. Jest omnickim mnichem, który poszukuje duchowego oświecenia.

Po kryzisie omniczynym wiele robotów wygnanych z terenów ludzi doświadczyli duchowego przebudzenia. Ich zaprogramowane role zystały wyparte przez oświecony umysł. Założyli wspólnotę klasztorną w Himalajach po czym na wiele lat poświęcili się medytacjom. Ostatecznie doszli do wniosku, że nie są tylko sztucznym tworem, a istotami posiadającym duszę.

Za główny cel postawili sobie naprawienie ran jakich dokonali wraz z pozostałymi robotami na ludzkości. Pod wodzą Tekarta Mondatta szerzą pokój i harmonię współistnienia ludzi i robotów na całym świecie. Jednak zamiast utrzymywać się w duchowym męczeństwie zakon stał się celebryckim bytem dla mediów.

Zenyatta będąc jednym z mnichów sprzeciwił się kierunkowi w jakim zmierza zakon i postanowił opuścić klasztor by samodzielnie pomagać tym których napotka na swej drodze.

Umiejętności

Orb of Destruction / Kula Zniszczenia

Orb of Destruction Overwatch

Kula Zniszczenia jest podstawowym atakiem Zenyatty. W jednym przeładowaniu znajduje się 20 pocisków. Pod lewym przyciskiem myszki wystrzeliwuje pojedyncze pociski natomiast pod prawym przyciskiem po załadowaniu wystrzeliwuje salwę 5 pocisków.

Klawisz: LPM

Orb of Harmony/ Kula Harmonii

Orb of Harmony Overwatch

Rzucając kulę w kierunku sojusznika zapewniając mu stałe leczenie podczas rozgrywki. Zenyatta musi pozostać przy życiu aby sojusznik był leczony cały czas.

Klawisz: Shift

Orb of Discord / Kula Rozdarcia

Orb of Discord Overwatch

Zenyatta rzuca w kierunku przeciwnika kulę, która obniża jego obronę i zwiększa otrzymywane obrażenia przez cały czas gdy żyje Zenyatta. Umiejętność skuteczna tylko wobec jednego przeciwnika jednocześnie.

Klawisz: E

Transcendence / Transcendencja

Transcendence Overwatch

Zenyatta przechodzi na wyższy stopień egzystencji dzięki czemu tymczasowo staje się odporny na wszelkie obrażenia. Leczy również wszystkich pobliskich sojuszników.

Klawisz: Q

Synergia

Idealna Overwatch Overwatch
Dobra Overwatch Overwatch Overwatch
Średnia Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch
Zła Overwatch

Zagrożenia

Niskie Overwatch Overwatch Overwatch
Średnie Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch Overwatch
Duże Overwatch Overwatch Overwatch

Gameplay

Galeria

Zenyatta_Overwatch_012 Zenyatta_Overwatch_011 Zenyatta_Overwatch_010 Zenyatta_Overwatch_009 Zenyatta_Overwatch_008 Zenyatta_Overwatch_006 Zenyatta_Overwatch_005 Zenyatta_Overwatch_004 Zenyatta_Overwatch_003 Zenyatta_Overwatch_002 Zenyatta_Overwatch_001

Komentarze