Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Burza o mysz i klawiaturę na konsolach

Burza o mysz i klawiaturę na konsolach

Jak wszyscy wiemy, Overwatch to gra zespołowa polegająca na eliminacji przeciwnika i wykonywaniu konkretnych zadań. By dążyć do jak najwyższego poziomu niezbędna jest umiejętność celowania. Co mają z tym faktem zrobić konsolowcy?

Konsole i PC mają wiele zasadniczych różnic. Nie trzeba tłumaczyć nikomu, że podstawowym urządzeniem wskazującym w konsolach jest pad. Grając na padzie, w porównaniu do myszki, celowanie mamy trochę utrudnione. Zwłaszcza ludzie mało grający. Stąd właśnie twórcy gier dodają często „ułatwienie celowania”, czyli taki delikatny aimbot, który pomaga nam w grze. W Overwatch, gracze zaczęli stosować specjalne myszy i klawiatury, by zwiększyć swoje szanse na zwycięstwo. Spowodowało to ogromne oburzenie graczy i w sumie nie ma co się im dziwić. Balans meczy jest bardzo zaburzony i często dyskwalifikuje nas to w rozgrywce.

Jeff Kaplan wypowiedział się o tym na forum Battle.net na ten temat. Poinformował on graczy, że skontaktował się z koncernami w tej sprawie i liczy na ich wsparcie. Opcje jakie przedstawia on na rozwiązanie tego problemu są dwie: zakazać korzystania z innych kontrolerów niż pad lub ułatwić dostęp do tych kontrolerów dla wszystkich graczy. Prosi też aby pisać do firm o tym problemie, byle grzecznie i rzeczowo.

Playstation 4 ma dedykowane urządzenie tego typu. Nazywa się to HORI TAC PRO, lecz ceny w Polsce sięgają kwoty prawie 700zł. Powoduje to dla wielu barierę nie do przebycia. Microsoft w tej kwestii niestety nic jeszcze nie opublikował. Wiemy tylko że taki kontroler chcą stworzyć, ale nie podają żadnych dat.

Wypowiedź Kaplana wywołała sporą dyskusję na forum. Należy przez to wspomnieć, że wbrew temu co można odebrać z tej wypowiedzi, twórcy nie chcą odwracać się od problemu. Nie są oni niestety jednak w stanie rozwiązać tej sytuacji bez wsparcia Sony i Microsoftu.

Czy można więc stwierdzić że stosowanie mysz i klawiatur na konsolach to oszustwo? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?\

Źródło: Battle.net, PVPLive.net

 

Skomentuj post i wygrywaj nagrody