Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Chiny wprowadzają godzinę policyjną dla dzieci

Chiny wprowadzają godzinę policyjną dla dzieci

Uzależnienie od gier komputerowych jest poważnym problemem. Chiny wprowadzają właśnie godzinę policyjną dla dzieci!

WHO wprowadziło niedawno nową chorobę uzależnienia od gier komputerowych. Jest to problem globalny, który zaczął być widoczny wraz z rozwojem technologii i internetu. Coraz więcej osób spędza coraz więcej czasu przed swoimi ulubionymi grami, co często ma opłakane skutki.

Chiny jako pierwszy kraj oznajmił, że wprowadza godzinę policyjną dla dzieci. Te od godziny 22 wieczorem do 8 rano nie będą mogły grać w żadne gry, a każda próba logowania będzie wymagała potwierdzenia tożsamości osoby korzystającej z urządzenia. Dzieci nie będą również mogły grać dłużej niż 90 minut dziennie w dni powszednie oraz 2-3 godziny w trakcie weekendu.

Dodatkowo Chiny wprowadzają limity wydatków na gry komputerowe i transakcje dokonywane w tych grach. Dzieci w wieku do 16 lat będą mogły maksymalnie wydać miesięcznie do 29$ natomiast od 16 do 18 roku życia do 58$.

Oznacza to, że każdy deweloper, który działa na rynku chińskim odczuje to na swojej kieszeni. Władze Chin w ten sposób chcą uchronić swoich obywateli przed narastającym w tym kraju problemem uzależnień.

Największa firma gamingowa na świecie Tencent, która jest właścicielem Riotu i jest akcjonariuszem w firmach takich jak Blizzard czy Ubisoft już wprowadziła odpowiednie technologie dające możliwość gry do 60 minut dziennie dzieciom poniżej 12 roku życia i 120 minut dziennie dla dzieci do 18 roku życia.

Zastanawia mnie jednak czy w Chiny nie stracą w ten sposób swojej umacniającej się pozycji na rynku gamingowym na świecie. W końcu są zaraz za Stanami Zjednoczonymi, a ograniczanie wydatków może zaniżyć wartość całego rynku chińskiego. Rzecz jasna najpewniej da się to obejść w jakiś sposób ale Chińczycy będą musieli zacząć kombinować. W końcu to pieniądze ich rodziców najczęściej trafią do Tencenta czy Netease.

Źródło: BBC

Skomentuj post i wygrywaj nagrody