Chiny zmuszą producentów gier do ujawnienia zawartości kupowanych Loot Boxów

Chiny zmuszą producentów gier do ujawnienia zawartości kupowanych Loot Boxów

Dzisiejszego dnia cały świat obiegła informacja o nowym prawie jakie będzie obowiązywało na terenie Chińskiej Republiki Ludowej. Czy czeka nas rewolucja w sposobie zakupu Skrzyń ze skarbami?

Do tej pory żaden z graczy nie mógł wiedzieć co znajdzie w Loot Boxach zakupionych w ulubionej grze. Kupowaliśmy tak zwanego kota w worku. Teraz Chiny wymuszą na producentach dostarczenie tej wiedzy użytkownikom końcowym, którzy będą w stanie zdecydować czy opłaci im się zakup kolejnych skrzyń czy nie. Poniżej prezentujemy część zapisów ustawy o grach online.

2.6 …Twórcy gier online zobowiązani są do publicznego informowania o nazwie, właściwościach, zawartości, jakości oraz liczby prawdopodobieństwa wylosowania produktu na oficjalnej stronie lub na dedykowanej podstronie losowości przedmiotów w grze. Informacje dotyczące losowości muszą prezentować stan faktyczny.

2.7. Twórcy gier online zobowiązani są do informowania klientów o rezultatach losowania przedmiotów na łamach oficjalnej witryny lub w grze oraz zachować nagrania na potrzeby inspekcji rządowej. Nagranie musi być trzymane przez 90 dni. Podczas publikacji nagrania, dane osobiste użytkownika powinny zostać ukryte celem ochrony jego prywatności.

Czy powyższe działanie spowoduje wyjście niektórych producentów z Chin czy zysk, jaki przynoszą codziennie chińczycy zmusi producentów do ujawnienia takich informacji? Jeśli tak, jak zareaguje reszta świata i inni gracze na całym świecie? Czy producenci gier wprowadzą takie poprawki globalnie czy wyłącznie w przypadku wersji gier w Chinach? Tego nie wiemy, jednak sprawi to nie mały kłopot samemu Blizzardowi.

Jak sądzicie chcielibyście wiedzieć co potencjalnie może Wam się trafić w kupowanej paczce Loot Boxów?

Kategoria:Aktualności, News

Komentarze

  • Tomekxmax

    Chiński rząd znów próbuje sprawić, aby wszystko obracało się wokół nich.

Powiązane artykuły