Chu: Ashe i McCree nie są i nigdy nie byli razem

Chu: Ashe i McCree nie są i nigdy nie byli razem

Od momentu pojawienia się Ashe społeczność zastanawia się, co ją łączy ze znanym nam kowbojem. Pracownicy Blizzarda wydają się niemniej zmieszani. Na szczęście Michael Chu przybywa z pomocą.

Podczas paneli i wywiadów słyszeliśmy różne wersje – od takiej, że ich relacja nie jest znana, do insynuacji że faktycznie byli niegdyś razem. Jesse w końcu zawsze był przy Ashe, w postaci zdjęcia. Dla wielu to i konkretne kwestie z animacji wystarczą, by powiązać ze sobą tych bohaterów. I wcale nie byłaby to dziwna para. Chemia, jaką ze sobą mają po tym wszystkim bardzo podoba się społeczności.

Kilka godzin temu otrzymaliśmy jednak oficjalne informacje na ten temat od samego Michaela Chu.

Jak widzicie, Ashe i McCree byli partnerami jedynie w zbrodni. Jedną z odpowiedzi było przytoczenie sytuacji z panelu Voices of Overwatch (Chu również tam był), na którą ja sama też zwróciłam uwagę:

Chu odpowiedział, że w ten sposób opisano raczej chemię i energię między tymi postaciami, niż faktyczny związek. Skąd więc zdjęcie?

Osobiście (w świetle tych informacji) uważam, że jest to po prostu wspomnienie starych dobrych czasów, jej początków. McCree był i nadal jest ważnym elementem jej życia. Jednak biorąc pod uwagę “rodzinny” charakter gangu można stwierdzić, że nie łączyła ich romantyczna więź. Raczej sentyment. Być może Elizabeth w pewien sposób podziwiała swojego wspólnika. Silne kobiety mające władzę nierzadko są w stanie docenić w ten sposób inne silne osoby.

Z drugiej strony, może zdjęcie miało służyć podtrzymywaniu pamięci o tym, że McCree złamał jedną z jej zasad – nie współpracować z przedstawicielami prawa. Jego alternatywą było co prawda więzienie o zaostrzonym rygorze, ale wątpię by miało to jakieś znaczenie. I zapewne właśnie tego tyczyła się kwestia Ashe o tym, że Jesse obiecał do niej pisać – wysyłania listów z więzienia. Jednak życie potoczyło się nieco inaczej, jak wiemy. Fotka miała więc jej przypominać o innym prawie gangu: bezwzględnym karaniu za zdradę.

Przypomnę teraz tylko, że w świecie Overwatch zdarzają się czasem zmiany historii. Nikt więc nikomu nie broni myśleć, że ta dwójka musiała być parą. W końcu to tylko wymyślone postacie, nie ma się co przez nie kłócić 😉

Skomentuj post i wygrywaj nagrody