Cross-play w Overwatch? Blizzard bacznie przygląda się tematowi!

Cross-play w Overwatch? Blizzard bacznie przygląda się tematowi!

Przy okazji zapowiedzi premiery Overwatch na konsolę Nintendo Switch powrócił temat cross-playu między platformami. Blizzard przyznał, że przygląda się tematowi.

Cross-play jest czymś co sprawdza się w wielu produkcjach. Jednak Overwatch jako gra esportowa musi bardzo mocno uważać na to jak taki system wprowadzić w swojej produkcji. O ile Diablo idealnie nadawałby się na potencjalny cross-play tak Overwatch już niekoniecznie.

Deweloperzy przyznali jednak, że bacznie przyglądają się tematowi ale nie jest to do końca zależne od nich. Podkreślili, że aby cross-play w Overwatch miał sens trzeba wprowadzić modyfikacje po ubu stronach barykady, zarówno studia deweloperskie jak i producenci konsol musieli by mówić wspólnym głosem aby taki temat stał się rzeczywistością. No, przynajmniej w przypadku samego Blizzarda.

Niemniej jednak Blizzard testuje rozwiązania cross-play i obserwuje jak technologia integracji platform może funkcjonować w grze.

O ile rozgrywka PC vs. konsole nie miałaby żadnego sensu o tyle cross-play między konsolami i Nintendo Switch chyba mógłby być udanym eksperymentem.

Chcielibyście zagrać przeciwko znajomym, którzy posiadają inne konsole?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody