Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Czy Blizzard powinien wprowadzić reset MMR po każdym sezonie gier rankingowych?

Czy Blizzard powinien wprowadzić reset MMR po każdym sezonie gier rankingowych?

Ostatnimi czasy spotykam się z bardzo dużą liczbą opinii, że Blizzard powinien resetować MMR graczy po każdym sezonie gier rankingowych. Seagull jednoznacznie powiedział co sądzi o tej problematyce.

MMR to najprościej rzecz ujmując Match Making Ranking System, który pozwala na ustalenie poziomu gracza. Gracz na podstawie wielu meczów i porównaniu jego statystyk do pozostałych graczy otrzymuje określoną rangę. W Overwatch mamy ich 8 uwzględniając Top 500 w ramach rangi Grandmaster.

Część graczy uważa, że ich ranga jest niewspółmierna do ich umiejętności i sądzą, że regularny reset MMR w grze mógłby poprawić ich statystyki. I wiecie co, mógłbym się z nimi zgodzić gdyby nie fakt, że sam do pewnego momentu tak myślałem. Rzecz w tym, że sama gra mechaniczna nie jest tutaj głównym wyznacznikiem. To właśnie zgranie drużynowe, odpowiednie pozycjonowanie i tak zwany game feeling odpowiadają za to czy awansujesz na wyższe rangi czy nie.

Podczas wczorajszego streamu popularny amerykański streamer Seagull (były gracz Dallas Fuel, aktualnie streamer na fulltime) postanowił uciąć wszelkie spekulacje na ten temat i wyprowadzić z błędu graczy chcących resetu MMR.

Jak sam powiedział, reset MMR już był w Overwatch i spowodował więcej szkód niż pożytku. Resetowanie zrujnuje rozgrywkę na miesiące, a nie zmieni tak naprawdę niczego bo tak czy siak i tak traficie do rangi, w której spędziliście większość czasu. Większość graczy o tym nie wie, ale takie działania były prowadzone podczas beta testów Overwatch.

Co sądzicie o wypowiedzi Seagulla? Zgadzacie się z jego tokiem rozumowania czy macie odmienne zdanie na ten temat?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody