Czy picki graczy stają się zbyt przewidywalne?

Czy picki graczy stają się zbyt przewidywalne?

Ostatnio gracze zaczynają skarżyć się na zbyt przewidywalne picki. Czy rzeczywiście tak jest? Sprawdźmy to!

Gracze powoli zaczynają się nudzić. Dlaczego? Otóż, okazuje się, że większość gier rankingowych przebiega w ten sam sposób, a raczej w tym samym składzie. Wygląda na to, że w każdej grze znaleźć możemy tych kilku stałych bohaterów. Są oni tak uniwersalni, że pasują do każdego składu, ponadto są po prostu bardzo dobrzy. Ciężko jest ich skontrować i radzą sobie w wielu kryzysowych sytuacjach. O kim mowa?

DPS – Żołnierz 76

Zacznijmy od DPS, czyli Żołnierz 76, który aktualnie jest OP. Bohater ten jest samowystarczalny – posiada ogromne obrażenia, a jego super-zdolność czyni go maszynką do zabijania. Te trzy główne cechy Żołnierza to powody, dla których występuje on w większości gier. Ciężko jest wybrać innego bohatera, który może okazać się słabszy, gdy mamy możliwość wzięcia właśnie Żołnierza. Problem polega na tym, że postać ta rzeczywiście jest zbyt dobra. Głównym problemem z Żołnierzem jest właśnie jego samowystarczalność. Jako DPS powinien być podatny na ataki, odpowiednio się pozycjonować i chować za tankiem. Aktualnie niestety, gra nim polega na strzelaniu przed siebie i w kryzysowej sytuacji wyleczeniu się. Jego Pole Biotyczne jest tak silne, że Żołnierz 76 w bezpośrednim starciu 1v1 ma praktycznie 100% szans na zwycięstwo. Ehh, czy według Was zasługuje on na nerfa?

Tank – Reinhardt

To chyba nie powinno nikogo dziwić. Ten bohater jest praktycznie w każdej grze i za każdym razem jest równie przydatny, jak i elastyczny. Reinhardt to po prostu „must have”. Postać ta genialnie sprawdza się w ataku i obronie, a co za tym idzie – pasuje do każdego składu! Większość graczy nie wyobraża sobie rundy bez opancerzonego staruszka w drużynie. Należy przyznać, że jest to silny bohater, który szarżą i super-zdolnością potrafi przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Dlaczego więc go nie wybrać? – tak myśli każdy, kto docenia tego bohatera. Lecz czasem warto spróbować czegoś innego. A nuż odkryjemy ciekawą kompozycję, wartą powtórzenia w kolejnych rozgrywkach.

Support – Ana

Tak! Jak widać, nasza staruszka jeszcze długo poczeka na emeryturę… Jest to postać, która potrafi doskonale leczyć z dużej odległości. To daje jej dużo możliwości, wysoką przeżywalność oraz równie dużą użyteczność. Ana częściej grana jest na ataku, pewnie za sprawą jej super-zdolności. Nie raz możemy ją jednak spotkać podczas obrony, gdzie sprawuje się równie dobrze. Bohaterka ma sporo umiejętności, dzięki którym może wyjść cało z opresji. Mowa tutaj o usypianiu i granacie. Te dwie umiejętności dają jej przewagę nad przeciwnikiem, który aktualnie stara się jej pozbyć. Dobry gracz Any, potrafi umiejętnie wykorzystać te zdolności i dodatkowo pozbyć się zagrożenia na dłuższą chwilę. Tak więc, postać ta jest bardzo dobra, samowystarczalna i zwyczajnie przydatna. Kolejne trzy powody, by wybrać właśnie ją!

Duet: Fara+Łaska

Ciężko tutaj nie wspomnieć o najbardziej przewidywalnym i najczęściej spotykanym duecie w Overwatch. Oczywiście mowa tutaj o Łasce i Farze, które razem potrafią zdziałać cuda. No właśnie… Czy to nie za wiele? We dwie mogą stale utrzymywać się w powietrzu i obijać przeciwników. Dzięki Łasce, Fara staje się praktycznie nie do pokonania, a w razie gdyby popełniły jakiś błąd, zawsze można przecież wskrzesić panią Fareehę. Ponadto, latający sokół, który ostrzeliwuje przeciwników z góry, zapewnia naszej anielicy ewentualną drogę ucieczki. Należy przyznać, że taki duet jest genialny, lecz powoli staje się on przewidywalny i nudny. Co o tym sądzicie?

Jak widzicie, w Overwatch nie brakuje bohaterów uniwersalnych, których można spotkać podczas praktycznie każdego meczu. Czy to wada? Sami to oceńcie. Według nas czasami warto dać szansę innemu bohaterowi. Taka nieoczekiwana zmiana może przynieść ze sobą ciekawe rezultaty. Kto wie, może w ten sposób odkryjecie swojego nowego maina? A teraz, do dzieła Żołnierze. Idźcie walczyć o sprawiedliwość, w przewidywalnym lub bardziej niekonwencjonalnym składzie – co kto woli!

Skomentuj post i wygrywaj nagrody