Czym jest kompozycja Bunker Comp w Overwatch?

Czym jest kompozycja Bunker Comp w Overwatch?

Niedawne zmiany w grze i wprowadzenie nowej postaci sprawiły, że zarówno w Overwatch League, jak i w zwykłych meczach, coraz częściej grany jest Bunker Comp. Co to za kompozycja? Na czym ona polega?

Kompozycja ta przypomina bunkier, stąd też jej nazwa. Kluczową rolę odgrywa tutaj Bastion – jest główną postacią ofensywną, wokół niego organizuje się cała reszta drużyny.  Inny ważny element to Orisa, która ma za zadanie utrzymać tarczę przed Bastionem, przyciągać mu kolejne cele i w razie bezpośredniego ataku obronić resztę drużyny.

Trzecią niezbędną postacią jest Baptiste. Dodanie go do gry sprawiło, że Bunker Comp stał się tak silny. Po pierwsze, daje on duże obszarowe leczenie, po drugie, jest w stanie zagwarantować swojej drużynie tymczasową nieśmiertelność.

Pozostałe postacie są już dobierane według uznania. Najczęściej dodaje się Brigitte, Mercy, Roadhoga, D.vę, Junkrata czy Zena. Czasami zawodnicy grają tzw. “double shield” i obok Orisy biorą również Reinhardta, by jeszcze bardziej bronić Bastiona.

Przykładowy materiał pokazujący grę Bunker Comp

Bunker Comp jest podobny do tzw. “Pirateship”, czyli strategii polegającej na ustawieniu Bastiona na ładunku na mapach typu eskorta. Tutaj jednak mamy do czynienia z taktyką stacjonarną, która swoją największą siłę pokazuje na obronie punktu. Jest to najmniej mobilna kompozycja w całej grze – ale za to zadaje najwięcej obrażeń. Jeśli Orisa i Baptiste użyją swoich ultów w odpowiednim momencie, Bastion może zabić dosłownie każdego.

Jak to skontrować? Niektóre drużyny walczą z bunkrem przez ustawienie własnego bunkra, inne dla przykładu korzystają z Sombry i starają się zhakować kluczowe postacie przeciwnika. Mimo to, chyba najlepszą odpowiedzią jest skoordynowany dive.

Blizzard bardzo chciał osłabić tak nielubianą przez graczy kompozycję “Goats”, i Bunker Comp na pewno jest w tym dobry. Ale czy nie jest tak, że granie Bastionem jest jeszcze nudniejsze niż granie goatsami?

Co sądzicie o tej kompozycji? Lubicie ją grać/oglądać?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody