Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Czym zacząć grać w Overwatchu?

Czym zacząć grać w Overwatchu?

Jak wcześniej zapowiadałem, pomogę Wam przybliżyć temat wybrania maina w Overwatchu. To Wy jednak będziecie musieli podjąć ostateczną decyzję.

Jak zapewne już wiecie, bohaterowie są podzieleni na trzy kategorie: wsparcie, atak i tanki. DPS-y należą do tych drugich i to właśnie one są najczęściej wybierane jako pierwsze, od których się zaczyna przygodę. Gra nimi jest najbardziej emocjonująca i przynosi najwięcej eliminacji. Jednakże, ja chciałbym Was przestrzec przed tym szybkim i pochopnym wyborem.

Oto dlaczego…:

Po pierwszych placementach zazwyczaj nie ląduje się wyżej niż w goldzie. W takich rangach postacie ofensywne są najwięcej grane i trudno jest dostać swoją szansę zważając na taktykę 2-2-2. Nawet jeśli się to uda, to na początku będziecie czuli się zniechęceni liczbą hejtów typu „jak nie umiesz robić obrażeń to nie graj DPS-ami”. Oczywiście drużyna może Cię obwinić, gdy grasz też na innych rolach. Społeczność w każdej grze ma swoją ciemną stronę. Może udało mi się przekonać, a jak nie to już Twój wybór. Przejdźmy teraz do konkretów.

Postacie Wsparcia:

Jeśli zdecydowaliście się zacząć od medyka to chwała Wam, chociaż nie będzie to łatwe. Zapewne też będziecie obwiniani o niewystarczające leczenie, ale każdy musi przez to przebrnąć. Na początek proponuję:

Moira – Tutaj właściwie większość skupia się trochę na przeciwnikach, a trochę tylko na teammate’ach. Nic dziwnego, gdyż nie potrzeba za dużo cela, a jej ult daje czasem nieźle popalić. To dobry początek, żeby sobie poeksperymentować, ale należy pamiętać, że medyk przede wszystkim leczy 😉 .

moira blizzard world bug overwatch

Brigitte – Ta postać swoimi czasy była tak dobra, że Blizzard musiał ją porządnie osłabić. Nadal, jednak wiele osób ją preferuje, gdyż umiejętność ogłuszenia wraz z małą tarczą i pancerzem sprawia, że to bohaterka z pogranicza trzech kategorii.

DPS:

W tym przypadku jest trochę trudniej wskazać kogoś konkretnego, bo do tych z natarcia potrzeba więcej cierpliwości. Ale na niższych rangach dominują:

Żniwiarz – Od golda w dół sieje zniszczenie. Tam nie wiedzą jak blokować szokujący damage, więc wydaje mi się, że to mógłby być przyjemny początek.

buff żniwiarza overwatch

Żołnierz 76 – Widzieliście go w samouczku. Potrzeba trochę dobrego aima, ale mechanika postaci jest dość prosta, więc trochę praktyki i nie powinno być problemów. Plusem tej postaci jest to, że może leczyć siebie i sojuszników oraz jego ultimate to po prostu aimbot!

soldier współpracuje z sombrą overwatch

Tanki:

Tu się zaczynają schody. Ja nigdy nie byłem nigdy tank mainem, a opinie innych potwierdzają, że ciężko jest wyznaczyć tego najprostszego do rozgrywki. Mimo to, myślę, że ten jedyny by dał radę:

Reinhardt – Grają nim od bronzu po profesjonalną ligę Overwatch League. Bohater z wielką tarczą, opiekujący się innymi zawsze będzie pożądany. Trzeba niestety dość dobrze ogarniać co się dzieje dookoła, kiedy atakować, czy w którym miejscu się ustawić.

To były moje typy wybrane dla Was. Nie znaczy to, że musicie tak grać, bo każdy ma swoje wymagania i preferencje. Niektórzy lubią być mobilni, a inny wolą zadawać ogrom obrażeń i być wielkim jak stodoła. Zazwyczaj ludziom podoba się jakaś postać przez tylko jedną umiejętność albo ogólnie styl. Oglądanie Cinematiców wzbudza właśnie taką ciekawość. Można dzięki nim poznać bliżej swego, przyszłego faworyta. W niedalekiej przyszłości zajmę się artykułami opisującymi bardzo dokładnie gameplay konkretnymi postaciami. Zamieszczę tam wszystkie tipy i wkazówki, które myślę, że się Wam przydadzą.

Mam nadzieję, że pomogłem chociaż części z Was. Jakie macie wrażenia jak na razie i kim graliście?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody