Deweloperzy tłumaczą dlaczego w szybkiej rozgrywce wprowadzają limit 1 bohatera

Deweloperzy tłumaczą dlaczego w szybkiej rozgrywce wprowadzają limit 1 bohatera

Decyzja dodania limitu jednego bohatera na zespół w szybkich rozgrywkach ma wielu zwolenników jak i przeciwników. Tryb szybkiej rozgrywki dotychczas był trybem gdzie wielu bardziej doświadczonych graczy mogło pograć sobie na luzie ze swoimi mniej doświadczonymi kolegami nie bojąc się o własny ranking.

Deweloperzy Overwatch zapewniają, ze taka zmiana dobrze wpłynie na szybkie mecze zwłaszcza, że do trybu Arcade został dodany 6v6 no limits, który pozwala graczom na dalsze wybieranie kilku tych samych bohaterów w zespole. Więc dlaczego zostały wprowadzone takie zmiany?

Chcemy, aby szybkie rozgrywki były bardziej podobne do rozgrywek rankingowych, chcielibyśmy także, aby nowi gracze uczyli się grać w szybkich rozgrywkach, co później im się przyda w rozgrywkach rankingowych

Podczas panelu Overtalk na BlizzConie 2016 głos w tej kwestii zabrał również Jeremy Craig, który powiedział:

Chcieliśmy zmniejszyć przypadkowość albo “Clown Fiesta” szybkich rozgrywek, aby gracze mogli normalnie pograć w grę

Jakby nie patrzeć w tych słowach jest dużo prawdy, w końcu co początkujący grać może wyciągnąć z meczu w którym gracze nie przejmują się niczym i wybierają sześć Mei, bo tak będzie zabawnie i Mei jest OP. Oczywiście takie sytuacje nie dzieją się ciągle, ale przyznajcie sami, często w szybkich rozgrywkach brakuje tanków czy healerów, a postacie wybierane przez graczy w żaden sposób ze sobą nie współgrają.

Osobiście uważam, że takie rozwiązanie jest dobre zwłaszcza dla nowych graczy, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o samej rozgrywce. Takie ograniczenie sprawi, że gry normalne będą bardziej przypominały rozgrywki rankingowe a troll picki i zabawa w sześciu Torbjornów będzie wciąż możliwa w trybie arcade. Dajcie znać jakie są wasze przemyślenia jeżeli chodzi o te zmiany.

Kategoria:Aktualności, BlizzCon, News

Komentarze

  • FlixMasteR

    Bardzo dobra decyzja! Koniec z głupimi meczami typu 6x Torbjörn…

  • Marek Okulewicz

    Według mnie to dobra zmiana, bo jak chcę się rozgrzać przed rankedami to czasami są takie troll teamy i trudno w tym czasię sobie normalnie pograć z takimi sojusznikami. Q jak ktoś chce się powygłupiać to ma 6v6 no limits. I (chyba) wszyscy będą zadowoleni.

Powiązane artykuły