Deweloperzy wyjaśniają kwestie balansowe Sombry

Deweloperzy wyjaśniają kwestie balansowe Sombry

Społeczność Overwatch zapewne jeszcze przez dobre kilka tygodni będzie poruszać temat Sombry – jej zalet i wad. Na szczęście chyba już zapomnieli o całym ARG i skupili się na innych aspektach. Tym razem jednak poruszono kwestie jej powrotu do używania normalnych zdolności podczas wychodzenia z niewidzialności.

Sombra jest trudnym do opanowania ale bardzo potężnym bohaterem. Nie dość, że posiada niewidzialność to potrafi się jeszcze teleportować i pozbawiać zdolności przeciwników. Jednak to właśnie niewidzialność jest powodem do narzekań wielu fanów. Uważają bowiem, że Sombra zbyt długo wychodzi z niewidzialności by móc zaatakować. Na łamach oficjalnego forum Battle.Net Geoff Goodman podzielił się z graczami przemyśleniami deweloperów na ten temat:

To jedna z takich sytuacji, w których było wymagane abyśmy dodali opóźnienie przy wyjściu z niewidzialności aby rozpocząć walkę. Nie chcieliśmy aby Sombra wybiła całą drużynę zanim ta zorientuje się, że wywiązała się walka.

Oczywiście były inne rozwiązania, które mogliśmy zastosować w tym przypadku. Mogliśmy po prostu zmniejszyć obrażenia zadawane przez jej broń, aby musiała poświęcić więcej czasu na zabicie przeciwnika, jednak jej broń jest skuteczna tylko wtedy gdy używa jej zaraz po niewidzialności.

Mogliśmy również zmniejszyć ilość wystrzeliwanych pocisków w pierwszych strzałach i podnieść czas potrzebny do uzyskania pełni mocy broni. Jednak rozwiązanie to spowoduje, że broń będzie bezużyteczna w większości innych sytuacji.

Koniec końców było to najbardziej wyważone podejście do osłabienia jej niewidzialności i dania szansy przeciwnikom na obronę jak i utrzymania jej broni na odpowiednio wysokim poziomie. Rozumiem, że opóźnienie może irytować jednak w tym konkretnym przypadku jest to wymagane.

Jak widać zespół deweloperski poruszył wiele testów mających na celu dostosowanie idealnego rozwiązania. Jednak jak się okazuje takie nie istnieje i można było stworzyć coś co zrównoważy szanse na polu bitwy.

Kategoria:Aktualności, News

Komentarze

Powiązane artykuły