Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Dlaczego powstało Overwatch 2?

Dlaczego powstało Overwatch 2?

Overwatch doczekało się drugiej części. Blizzard wyjaśnił dlaczego musiał zrobić kolejną część Overwatch.

Blizzard stanął przed trudnym zadaniem po premierze Overwatch. Mnogość trybów i funkcjonalności jakie były dodawane do gry powodowało, że deweloperzy musieli znaleźć rozwiązanie na ograniczenia jakie stawiali sobie samemu poprzez niedopracowany silnik gry.

Jeff Kapan wspomniał, że Blizzard chce przedefiniować to czym nazywamy sequele w dzisiejszych czasach. Aktualnie kupując kolejną część gry zaczynamy od zera, nowe historie czy nowe funkcjonalności pojawiają się bez naszego progresu z poprzednich gier. Blizzard chce to zmienić pozwalając graczom na przeniesienie swojego progresu i poziomów gry do nowej odsłony Overwatch.

Jeff Kaplan potwierdził jednak jedną ważną kwestię. Gracze posiadający pierwszą część Overwatch zagrają na tych samych mapach i tymi samymi postaciami co w Overwatch 2. Pierwsze Overwatch będzie zaktualizowane o nowy tryb, mapę i bohaterów którzy mają pojawić się wraz z premierą Overwatch 2.

Ale jeśli mielibyśmy porównać czym tak naprawdę charakteryzuje się Overwatch 2 to poza nowymi postaciami, trybami, mapami dodano tryb fabularny, misje bohaterskie i drzewko talentów do umiejętności w trybie pve. To nie jest wiele.

Overwatch 2 ma pojawić się na wszystkich platformach tj. PC, konsolach Playstation 4 i Xbox One oraz na Nintendo Switch.

Skomentuj post i wygrywaj nagrody