Dlaczego nie ma PTR na konsolach?

Dlaczego nie ma PTR na konsolach?

Do tej pory wszystkie nowości jakie ukazywały się w Overwatch były testowane w pierwszej kolejności na serwerze PTR na PC. Sytuacja ta póki co nie zmieni się i gracze konsolowi muszą się z tym pogodzić.

Konsolowcy od pewnego czasu czują się bardzo niezadowoleni z braku możliwości przetestowania nowości, które mają pojawić się w grze. Ale właściwie dlaczego tak się dzieje? Spekulowano o tym już od dłuższego czasu i wszystko wskazuje na to, że problemem jest certyfikacja serwerów o czym wyjawił Jeff Kaplan.

Konsole ruszą najpewniej w tym samym czasie co PC. Jednak aktualnie nie możemy uruchomić serwerów PTr na konsolach. Wszystko przez proces certyfikacyjny serwerów. Nie jest nam na rękę przechodzić cały proces certyfikacyjny by następnie uruchomić PTR i później znowu go wyłączyć i cofnąć certyfikat. Wiemy, że jest to wkurzające i frustrujące. Będziemy jednak myśleć nad tym aby jakoś rozwiązać tą kwestię.

Certyfikacja jest procesem złożonym i kosztownym dla deweloperów, którzy są wdrożyć swój kontent. Koszt tak duży, że zupełnie nieopłacalny w przypadku wdrażania mniejszych poprawek. Jako, że PTR jest często aktualizowany nie powinno to budzić żadnych wątpliwości czy niejasności w decyzji Blizzarda.

Kategoria:Aktualności, News

Komentarze

Powiązane artykuły