Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Drużyny Overwatch League nie zarabiają na siebie?

Drużyny Overwatch League nie zarabiają na siebie?

Ostatni skandal z Chipsą wywołał tak dużo komentarzy, że znane osobistości na scenie postanowiły porozmawiać o ekosystemie Overwatch League. Pada tam bardzo odważne stwierdzenie jakoby drużyny nie zarabiały nic na lidze.

Overwatch League jest oczkiem w głowie deweloperów i włodarzy Activision Blizzard. Ogromne pieniądze, które zostały włożone w ligę zwróciły się firmie już w pierwszym sezonie. Jednak do tego momentu nie wiedzieliśmy nic o finansach drużyn biorących udział w lidze. Jayne, który przez dwa sezony był trenerem w drużynie Dallas Fuel stwierdził, że firmy zaangażowane w ligę nie zarabiają na niej, a wręcz tracą.

Nie uwzględnia to rzecz jasna właściciela ligi czyli Activision Blizzard, czy pracowników ligi. To samo dotyczy zawodników, którzy również nie muszą się martwić o zarobki w sezonie. Problemem jest to, że drużyny nie wiedzą bądź nie mogą odpowiednio zmonetyzować własnej marki.

Wiele osób zarzuca, że Overwatch League to taki napompowany balon, który w końcu w pewnym momencie pęknie. Ciekawi mnie jak potoczy się dalej historia ligi, która niestety nie stwarza żadnych możliwości na drodze Path to Pro.

Skomentuj post i wygrywaj nagrody