Duo ex-Śmieciarzy zyskuje popularność na rankedach

Duo ex-Śmieciarzy zyskuje popularność na rankedach

Jak wskazuje ostatni raport (również dla konsol) na stronie Omnicmeta.com, zmiany u Złomiarza i Wieprza wpłynęły zaskakująco pozytywnie na ich pickrate w grach rankingowych na wszystkich rangach.

Buffy, krótka animacja, mapa, komiks… Sporo się ostatnio dzieje w życiu naszej ulubionej pary gagatków. Jednak dla bohatera ważniejsza jest popularność w samej grze. I tutaj udało się ostatnio zabłysnąć Złomkowi i Wieprzkowi. Jak wskazują statystyki, odnotowali oni nie tylko wzrost czasu gry, ale i winrate’u. W dodatku na wszystkich rangach – od brązu, po GMa.

Junkrat do tej pory nie należał do częstych wyborów. Fakt, można było go spotkać, czasem nawet był całkiem skuteczny. Częściej jednak chodziło o dobrą zabawę i powodowanie sporych obrażeń bez celowania. Jednak po dodaniu drugiego ładunku Miny Ogłuszającej i zmianach Mord-Opony dostrzeżono jego potencjał.

Wieprzu, wielokrotnie już opłakiwany przez społeczność, z kolei stał się popularniejszy niż niektóre DPSy. A to wszystko dzięki próbom przywrócenia go do życia przez Blizzarda po niekorzystnych zmianach. Tym razem zamiast bawić się z wielkością szkód, jakich może dokonywać, dopasowano nieco jego umiejętność mającą wpływ na przeżywalność w walce. Jak wiemy, obecnie Hog może leczyć się chodząc, a obrażenia mu zadawane są w tym czasie o połowę mniejsze.

Oczywiście, raporty strony Omnicmeta wskazują wykorzystanie bohaterów na poziomie nieprofesjonalnym. Nie do końca wiadomo jeszcze, jak zmiany wpłyną na scenę zawodową. Tam, póki co, dominuje Pięść Zagłady. W tym momencie warto zauważyć, że ów bohater zdecydowanie wypada z łask na rankedach, będąc wymienianym jako jedna z postaci odnotowująca największy spadek popularności.

Wiele jednak może się zmienić w dość krótkim czasie. Zmiany D.Vy testowane na PST czekają już pewnie na wejście na serwery live. Kiedy mogą się pojawić? Cytując klasyka „Nie wiem, choć się domyślam.” 😉 Z pewnością poinformujemy Was o tym jak najszybciej po wejściu nowego patcha do gry.

Zauważyliście te zmiany? A może sami zdecydowaliście się na grę którymś z wymienionych bohaterów?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody