Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Dzielony ekran na konsolach nie dla Overwatch

Dzielony ekran na konsolach nie dla Overwatch

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów kojarzących się z konsolami jest kanapa, a na niej dwie osoby patrzące w jeden podzielony ekran na jednej konsoli. Realia? Niestety nie dla Overwatch.

Kooperacja na jednym, dzielonym ekranie jest czymś co fani Overwatch bardzo potrzebują na konsolach. Nic dziwnego, że temat od czasu do czasu wraca jak bumerang. Jednak nie ma dobrej wiadomości. Bill Warnecke na oficjalnym forum Battle.Net potwierdził, że Blizzard nie ma w planach dodania tej funkcjonalności.

Kooperacja byłaby naprawdę fajna ale nie jest to coś nad czym pracujemy aktualnie. Zapewnienie nowych wrażeń na konsolach zawsze zajmują bardzo dużo czasu. Ponadto jak podkreślił Razer powyżej, dzielony ekran bardzo mocno zmienia doświadczenia z gry i musielibyśmy zaplanować duże zasoby, aby spełniło oczekiwania.

Dzielony ekran w Overwatch zmieniłby diametralnie rozgrywkę. Nie tylko zmianie uległby FOV, który można swobodnie dostosowywać z poziomu gry ale również byłaby to zbyt duża zmiana jak na produkcję FPS. I powiedzmy sobie szczerze, era dzielonych ekranów odchodzi raczej do lamusa. Technologia ta sprawdzała się w czasach kiedy nie wszystkich było stać na konsole, a mimo to chcieliśmy mieć możliwość zagrania z przyjaciółmi. Teraz praktycznie każdy czy bogaty czy biedny może mieć swoją konsolę.

Sądzicie, że Overwatch powinien mieć dzielony ekran na konsolach? 

Skomentuj post i wygrywaj nagrody