Dziwna ankieta Blizzarda i kierunek ku Chinom

Dziwna ankieta Blizzarda i kierunek ku Chinom

Dzisiaj kontynuujemy temat problemów w Blizzardzie i dziwnych kroków holdingu. Firma wysłała dosyć dziwną ankietę do fanów Heartstone i przedłużyła kontrakt z Netease w Chinach do 2023 roku.

Blizzard bardzo mocno kieruje swoje działania biznesowe ku Chinom. Już w listopadzie podczas BlizzCon 2018 poznaliśmy efekt pierwszych prac między deweloperem, a jednym z potentatów wprowadzających na rynek Chiński produkty zachodnich deweloperów. Netease dodatkowo w swojej ofercie posiada produkcję gier mobilnych oraz organizuje turnieje esportowe. Pierwszym krokiem współpracy między firmami ma być Diablo Immortal, ale wiemy już że Blizzard wypuści na rynek dużo więcej gier mobilnych dla każdego swojego uniwersum.

Nie dziwi zatem fakt, że firmy wydłużyły kontrakt o kolejne kilka lat, co pozwoli rozwinąć się Blizzardowi w Chinach. Co ciekawe w momencie gdy Blizzard ogłosił odejście od serii turniejów HGC w HotS, Netease zapowiedziało swoje turnieje dla chińskich graczy w kilka gier Blizzarda uwzględniających również HotS z pulą nagród sięgającą 720 tysięcy dolarów tylko dla Warcraft III!

Jest to o tyle ciekawa informacja, że Blizzard kasuje turnieje światowe i najpewniej będzie lokował te pieniądze w rynek chiński co może być krzywdzące dla dotychczasowych fanów firmy z Irvine.

Dodatkowo Blizzard rozesłał ankietę wśród graczy Hearthstone z dosyć dziwnym pytaniem. Brzmiało ono następująco: Czy będziesz dalej grał w Hearthstone jeśli zniknie pro scena gry? Muszę powiedzieć, że powaliło mnie na glebę to pytanie. Najwyraźniej Blizzard zaczął tracić masowo graczy HotS po decyzji o wycofaniu się ze wsparcia esportu w tej grze i aby nie popełnić kolejnych fuckupów grzecznie pytają graczy aby wyestymować potencjalne straty.

Nie o takiego Blizzarda walczyłem 🙁

Skomentuj post i wygrywaj nagrody