Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Fani bojkotują Blizzarda i używają Mei jako symbolu protestu w Hong Kongu

Fani bojkotują Blizzarda i używają Mei jako symbolu protestu w Hong Kongu

Kontynuujemy głośny od wczoraj wątek bana jednego gracza za publiczne wsparcie protestujących w Hong Kongu. Fani Blizzarda zaczynają bojkotować firmę i używać Mei jako symbolu protestu w Hong Kongu chcąc zbanować grę w Chinach.

Raczej nie tego spodziewał się Blizzard. Rozwścieczeni fani zaczynają bojkotować firmę i wielu z nich pokazuje moment, w którym usuwają swoje konto w usługach Battle.Net. Dla wielu osób protest ten przybrał naprawdę poważny problem.

Czytaj więcej:

Zaczyna również dochodzić do sytuacji, w której wiele osób próbuje użyć wizerunku chińskiej bohaterki Overwatch, Mei do celów propagandowych. Mei prezentowana jest jako symbol protestu Hong Kongu. Powstają liczne memy i plakaty, w których Mei ma na sobie narysowane napisy „Free HK” czy na twarzy maskę przeciwgazową.

Nie sądziłem, że ten protest może tak mocno przybrać na znaczeniu w oczach wielu obserwatorów. Dotarliśmy również do informacji, z której wynika, że senator Florydy zgłosił już propozycję ustawy wymuszającej na firmach ze Stanów Zjednoczonych brak reakcji i nie uciszanie głosów przemawiających za wyzwoleniem Hong Kongu tylko po to by przypodobać się chińskim władzom.

Według posiadanych przez owego senatora informacji wynika, że Musicaly i Tik Tok prowadzą politykę, w której wszelkiego rodzaju przejawy wsparcia dla protestujących w Hong Kongu są blokowane przez moderatorów.

Jest coraz grubiej. Bez dwóch zdań…

Skomentuj post i wygrywaj nagrody