Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Fani chcą Overwatch Classic. Ale czy jest to w ogóle potrzebne?

Fani chcą Overwatch Classic. Ale czy jest to w ogóle potrzebne?

Sukces World of Warcraft Classic spowodował, że wielu graczy Overwatch chciałoby ponownie wcielić się w bohaterów z premierowej wersji gry. Czy Overwatch Classic jest w ogóle potrzebny?

Klasyczna wersja Overwatch znacznie różni się od tej, którą znamy z dnia dzisiejszego. W pierwotnej wersji gry drużyna mogła wybierać dowolnego bohatera i grać aż sześcioma Smugami czy Żniwiarzami podczas jednego meczu. Wiele umiejętności zostało usuniętych z gry bądź zastąpionych zupełnie nowymi, a dodatkowo system rankedowy w Overwatch charakteryzował się rzutem monetą.

I teraz pojawia się pytanie czy gracze powinni móc zagrać w taki tryb czy lepiej aby tamte czasy poszły w niepamięć? Na to pytanie chyba każdy będzie musiał sobie odpowiedzieć samodzielnie. Blizzard przez trzy lata dokonał wielu zmian balansu, kilka reworków postaci i powrót do pierwotnej wersji gry mógłby być dosyć…frustrujący. Patrząc pod kątem popularności z pewnością na początku cieszyłby się grywalnością jednak jestem na 100% pewien, że koniec końców ten tryb skończy jak wiele innych mało grywalnych trybów w Salonie Gier.

Część społeczności myśli, że w ten sposób Blizzard będzie chciał odświeżyć grę na BlizzCon 2019 jednak osobiście uważam, że będzie to krok mocno w tył, a dodatkowo nie będzie miało takiego przełożenia sukcesu jak miało to miejsce w przypadku World of Warcraft Classic.

Overwatch Classic byłby ciekawym powrotem do przeszłości. Ale czy oby na pewno jest potrzebne? Gralibyście?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody