Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Fani już narzekają, że Overwatch 2 będzie trzeba kupić…

Fani już narzekają, że Overwatch 2 będzie trzeba kupić…

Od zapowiedzi na BlizzConie, społeczność dosyć mocno dyskutuje nad tym, dlaczego mieliby zapłacić za Overwatch 2.

Podczas piątkowej Ceremonii Otwarcia na BlizzCon 2019 Blizzard zaprezentował nam Overwatch 2, sequel pierwszej części, który za jakiś czas ma trafić na rynek. I mimo, że reakcje społeczności na sam projekt są pozytywne to rozpoczęły się lamenty odnośnie przymusu zakupu gry aby móc cieszyć się z rozgrywki.

Gracze zaczęli narzekać, że to wszystko powinno być dostępne w ramach pierwszego Overwatch, ale nie zdają sobie sprawy z faktu, że wielu deweloperów nie wspiera płatnych gier po ich premierze. Overwatch 2 został stworzony po to, aby umożliwić graczom rozgrywkę w trybie single player i kooperacyjnym. Cała mechanika PvP pozostanie bez zmian. Obie gry otrzymają tych samych bohaterów, te same mapy i te same tryby. W tej kwestii nic się nie zmieni.

Dziwi mnie zatem fakt, że gracze nie mają nic przeciwko płaceniu za płatne dodatki w innych grach, a mają pretensje o to, że gdy Blizzard wprowadza nową odsłonę to nagle powinna być darmowa. Dodatkowo, Overwatch 2 nie ma nawet określonego modelu biznesowego monetyzacji tej gry. Blizzard nie powiedział ani słowa o możliwości jej zakupu.

Może moje rozumowanie jest błędne i chętnie dowiem się co sami sądzicie o Overwatch 2.

Skomentuj post i wygrywaj nagrody