Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Fara praktycznie nie do pokonania?

Fara praktycznie nie do pokonania?

Jakiś czas temu pojawiły się informacje o tym jakoby Blizzard chciał znerfić Żołnierza. Wiemy, że jest on silną postacią, sprawdza się w praktycznie każdej sytuacji. Jest w stanie też kontrować wielu innych bohaterów. Ale pojawia się mały problem…Fara…

Większość z ostatnich zmian balansu postaci takich jak zmniejszenie liczby obrażeń zadawanych przez Anę czy buff Łaski były niejako pośrednim buffem dla Fary. Przyczyniło się to do zwiększenie użycia w rozgrywkach nie tylko tej postaci ale również Łaski, z którą tworzy irytujący wielu graczy duet. Te zmiany można chociażby zaobserwować w ostatnich Tier listach publikowanych przez serwis Overbuff. Para Fara-Łaska w oczach profesjonalnych graczy zyskała uznanie ze względu na swoją skuteczność.

Duet tych dwóch bohaterów jest dosyć ciężki do zabicia z kilku ważnych względów:

  • Większość osób skupia się na Farze zamiast Łasce, która dodatkowo może samodzielnie się uleczyć.
  • McCree po nerfie hitscan’u nie jest już tak dobrym przeciwnikiem dla tego duo, które jest dosyć ciężko zdjąć z powietrza jeśli ta znajduje się odpowiednio daleko.
  • Żołnierz, który powinien być najlepszym wyborem, również w wyższych dywizjach ma pewien problem jak zdjąć Farę. Często również nie skupia się najpierw na Łasce, co może być złe w skutkach.
  • Wdowa mimo, że jest najlepszym przeciwnikiem na duo PharMercy nie radzi sobie doskonale ponieważ łatwo ją skontrować oraz nie każdy może nią grać skutecznie przez co nie jest mile widzianą postacią na rankedach.

Problemem z jakim często spotykam się w rozgrywkach rankingowych jest fakt, że większość osób uznaje, że skoro jest Żołnierz lub McCree w drużynie to reszta może darować sobie atakowanie Fary. Często to dopiero kolejne duo PharMercy ma szanse na skontrowanie tego duo. W końcu to właśnie Fara jest królową niebios.

Aktualnie jedyną postacią, która w jakiś sposób może zagrozić temu duo to D.Va. Jako jedyna może znaleźć się bardzo szybko przy bohaterce, zablokować jej pociski jak i zadać jej dotkliwe obrażenia. Ale nawet D.Va mimo, że wprowadzi małe zamieszanie, nie w każdej sytuacji pozbędzie się Fary na dobre.

Powstaje zatem pytanie czy Fara powinna zostać znerfiona, czy inne postacie hitscan’owe powinny zostać zbuffowane? A może Fara nie powinna móc tak swobodnie latać jak dotychczas? Dodatkowo może potrzebny jest kolejny bohater, który potrafi latać, a który da sobie z nią radę bądź przynajmniej będzie w stanie tak uprzykrzyć jej życie, że będzie mało skuteczna na polu bitwy.

Jak w Waszym mniemaniu oceniacie Farę? Czy rzeczywiście jest tak trudna do zabicia?

 

Skomentuj post i wygrywaj nagrody