Film Overwatch to jest to!

Film Overwatch to jest to!

Pełnometrażowy film z Overwatch to coś co usatysfakcjonowałoby większość fanów gry.

Activision Blizzard ponoć rozważa taki pomysł. Co z tego wyniknie? Zobaczymy…

Uniknąć sytuacji Wow-a i Film Call of Duty

Jak spora cześć osób wie, pełnometrażowy film oparty na serii Call of Duty jest już w drodze.

Teraz Activision Blizzard nie wyklucza stworzenia pełnometrażowego filmu o uniwersum Overwatch. Na pytanie o film na temat shootera odpowiadają, że taka rzecz to coś czego każdy w Blizzardzie by chciał. Firma traktuje swoje marki śmiertelnie poważnie i planuje je popularyzować, tworząc właśnie filmy „100% na poważnie”. Jest zdania, że marki do nich należące należy traktować multiplatformowo i nie rozpatrywać ich tylko na płaszczyźnie gier.

Wyżnej wymieniona spółka miała bardzo podobne plany co do World of Warcraft. Niestety nie wszystko się udało i film okazał się raczej klapą.

Założeniem była popularyzacja World of Warcraft wśród niedzielnych i przeciętnych graczy. Film miał podniosłą fabule, malownicze widoki, niesamowite postaci oraz epickie walki. Wszystko, co powinno zachęcić przeciętnego gracza do zasmakowania rozgrywki. Nawet w cenie biletów dodawali trzydzieści dni abonamentu. Chcieli za wszelką cenę przyciągnąć potencjalnych nowych graczy. Niestety tak się nie stało. Sukces był mierny. Dlaczego tak było? To temat na osobny artykuł.

Grunt to nie powielić błędów, które popełniono przy tworzeniu filmu na temat Warcrafta. Drugą sprawą jest niewiadoma sukcesu filmu o Call of Duty. Wszystko powinno się niedługo okazać. Może dostaniemy upragniony pełnometrażowy film o Overwatch? W każdym razie wiemy, że Activision Blizzard będzie starać się coraz częściej promować swoje marki przez tworzenie filmów. Nieważne jaka będzie decyzja – poinformujemy was o niej.

Dyskusja na ten temat : Reddit

Skomentuj post i wygrywaj nagrody