Finały Overwatch League obejrzało prawie 11 milionów widzów!

Finały Overwatch League obejrzało prawie 11 milionów widzów!

Overwatch League z pompą zakończyło pierwszy sezon inauguracyjny. Jak podano do publicznej informacji tylko finał ligi obejrzało prawie 11 milionów widzów na wszystkich platformach.

Ładowanie setek milionów w organizację Overwatch League wbrew przewidywaniom wielu ekspertów bardzo mocno opłaciło się producentowi gry jak i samym drużynom. Finałowe rozgrywki na wszystkich platformach obejrzało aż 10,8 miliona widzów. A należy przypomniec, że oba mecze finałowe zagrane zostały dosłownie na 7 mapach. To dużo więcej niż inauguracja ligi, podczas której w trakcie 12 meczów i 49 map w cztery dni uzyskano wynik 10 milionów widzów.

Drugim arcyważnym aspektem z punktu widzenia organizacji Overwatch League jest fakt, że koszty poniesione na organizację ligi zwróciły się z nawiązką. Informację tą ujawnił Brandon Snow, SVP oraz Chief Revenue Officer w spółce Activision Blizzard.

Overwatch League stało się zyskowne już w pierwszym roku. To bezprecendensowe osiągnięcie w branży esportowej nie mówiąc już o sporcie jako całości. Zamierzamy rozwijać ją dalej z rozmachem dla fanów, zawodników, drużyn i właścicieli i utrzymywać jej jakość i zasięgi. Planujemy mocno skupić się na umowach sponsorskich i możliwościach dystrybucyjnych/licencyjnych aby nadal rozwijać i poszerzać ofertę produktów naszej marki. Widzimy również potencjał aby pomagać naszym drużynom w osiąganiu większych przychodów jednocześnie rozszerzając zasięgi krajowe i międzynarodowe Overwatch League we wszystkich dostępnych kanałach.

Chętnie posłucham opinii osób, które w dalszym ciągu twierdzą, że Overwatch League jest nieopłacalnym produktem 😉

 

Skomentuj post i wygrywaj nagrody