Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Gracze narzekają na możliwe płatności w Overwatch 2. Ale czy to źle?

Gracze narzekają na możliwe płatności w Overwatch 2. Ale czy to źle?

Temat Overwatch 2 to gorący temat tego tygodnia. Warto zatem skupić się na tym czy nawet jeśli będzie płatny to źle? Gracze narzekają, ale czy powinni?

Overwatch przez ponad trzy lata dostarczał nam nowych bohaterów, tryby, mapy i elementy kosmetyczne zupełnie za darmo. Gracze jedyne co musieli robić aby je zdobyć to grać, zdobywać loot boxy i je po prostu wylosować w skrzyniach. Owszem pojawiały się skórki płatne dostępne tylko dla posiadaczy Wirtualnych Biletów czy za akcję charytatywną (Pink Mercy), ale zdecydowana większość była zawsze za darmo.

Overwatch 2 będzie płatny?

Czy Overwatch 2 przejdzie na model płatny? Czy gracze będą musieli zapłacić aby móc grać w nowości dostępne po premierze na BlizzConie? Na to pytanie postaram się logicznie odpowiedzieć w moich prywatnych rozmyślaniach. I uważam, że Overwatch 2 może być płatny i nie miałbym co do tego żadnych pretensji. Rzecz jasna w ludzkiej cenie. Nie musi, ale może.

Ale dlaczego mam płacić kiedy już za grę zapłaciłem? W wielu innych grach są przepustki sezonowe. Wymuszają one niejako na graczach zakup skinów za prawdziwe pieniądze. Grając wystarczająco dużo w Overwatch możecie zebrać cały komplet skinów. Wprowadzenie tego rozwiązania do Overwatch mogłoby rozzłościć wielu aktualnych graczy. Stąd też jeśli Blizzard miałby uniknąć przepustek musi jakoś zmonetyzować grę. Najłatwiej robiąc z niej b2p czyli zapłać aby zagrać.

Rzecz jasna Blizzard najpewniej zostawi możliwość zakupu loot boxów bądź samych skinów za prawdziwe pieniądze ale sama gra nie powinna niejako zmuszać graczy, którzy chcą posiąść daną skórkę do jej zakupu.

Formuła przepustek mogłaby istnieć gdyby Overwatch przeszło na model free2play. Ale czy ona okaże się najlepszym rozwiązaniem? Nie mam co do tego pewności. Plusem będzie udostępnienie gry za darmo wszystkim zainteresowanym co pozwoli grze ponownie wskoczyć na podium. W minusach należałoby uznać większą liczbę trolli i cheaterów ale z tym problemem spotyka się każda gra.

Jak myślicie jaki model powinien przyjąć Overwatch 2?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody